Zítřejší derby na dobronínském hřišti startuje už ve 14.30. Domácí mají takřka nůž na krku, protože po sedmi zápasech jsou až dvanáctí, a pouhých pět bodů na kontě nevěstí nic dobrého. „Pro nás to bude klíčový zápas, protože se potřebujeme odrazit. I když ten soupeř bude hodně těžký. Já ho sleduji, hraje tam navíc můj syn, a každých zápas se zlepšují. A když se dívám na ten rozpis, co nás ještě čeká za soupeře, tak Bedřichov musíme porazit, jestli se chceme zachránit," má jasno trenér Dobronína Jan Chramosta.

HRÁT BUDOU I POSILY

Ten do utkání, stejně jako v Košeticích, vyšle i dvě nové posily ze Sapeli Polná. David Padrnos a Marek Zamazal by měli na hřišti být vidět. „Já je znám velmi dobře, hrál jsem s nimi a trénoval je. A jsem velmi rád, že nám mohou pomoci, nic lepšího mě nemohlo potkat," dodává dobronínský trenér.

Soupeř z Bedřichova pojede na horkou půdu rivala v trochu lepším rozpoložení, jelikož má o tři body více. Ale protože naposledy doma padl, prohrál se Světlou 1:2, chce si bodově polepšit právě v Dobroníně, ačkoliv trenér Stanislav Muzikant byl opatrný. „Abych řekl pravdu, ty předzápasové prognózy vezmou většinou za své, takže spíš opatrněji. Ale samozřejmě, že tam chceme bodovat," potvrdil kouč Sokola.

„Víme, že Dobronín posílil a nečeká nás tam nic lehkého. Uvidíme, jestli se nám podaří nastoupit v té základní sestavě, protože v každém utkání se to nějak hýbá. Bude záležet, jak k tomu kluci přistoupí. Chtěl bych, aby pokračovali ve výkonech, které podávají, a podařilo se nám vstřelit nějaké góly," říká kouč, který odmítá, že by jeho tým domácí podcenil. „Sice by to mohlo svádět, ale my si nemůžeme dovolit nikoho podceňovat," dodává rázně Muzikant.

Telči se v nové sezoně I. A třídy skupiny B daří. Po sedmi kolech má na kontě čtyři výhry, dvě remízy a jedinou porážku. Naposledy zvítězila v Hrotovicích 2:1. Trenér Josef Jančo by byl tedy rád, kdyby se povedlo jeho svěřencům na úspěšný venkovní mač navázat i v domácím nedělním utkání s Herálcem, který přivítají v 15.30.

PODZIMNÍ CÍL SPLNĚN

„Teď ještě nevím, co se mi sleze za sestavu, ale obrana zůstane celá a i gólman má formu. A snad nějaký ten gól taky dáme. Určitě budeme hrát víc zezadu, protože Herálec bude dobrý na balonu, a asi si musíme pohlídat jejich brejky, protože naposledy dali v poslední čtvrthodince tři góly," říká telčský trenér. „Doufám, že přijde i víc lidí, když jsme druzí. Ale důležité je, že podzim už máme splněný a to, co získáme, je už navíc, takže by se mohlo hrát trochu uvolněněji a s klidnou hlavou," dodává Jančo.