A tyto výsledky se také promítly do nového pořadí v tabulkách. Vedoucí Ledeč i druhý Pacov prohrály. Dobronín to doma s Havlíčkovou Borovou zvládul, i když s odřenýma ušima. Výhru 1:0 zajistil Cink proměněnou penaltou v poslední minutě! „Byl to hodně těžký zápas, ale zahřálo to, že jsme vyhráli. Já byl překvapený z toho, že soupeř hrál takhle dobře. Bylo to o tom jednom gólu, a my měli štěstí. Kluci to na těžkém terénu odmakali a já jim nemám co vytknout," hodnotí trenér Jan Chramosta.

Nadšení hráči

A tato vydřená výhra stačila k tomu, aby se Dobronínští propracovali až na výslunní! „Pocit je to určitě příjemný, když se člověk podívá na tabulku," říká trenér nového lídra soutěže. „Už mi včera (v neděli – pozn. red.) přišly dvě esemesky od kluků. Jsou z toho nadšení. I když zbývá ještě hodně kol, tak ta soutěž bude zajímavá a bude alespoň o co hrát," reaguje kouč, jehož tým teď čekají dva zápasy venku – v Pelhřimově a Věžnici. „Tam to samozřejmě budeme chtít také zvládnout, abychom si to pak s Ledčí rozdali napřímo," těší se Chramosta na následný domácí duel s favoritem soutěže.

Kdo na jaře chodí na fotbal do Luk nad Jihlavou, ten se rozhodně nudit nemůže. Domácí hráči totiž mají na svém hřišti mimořádný střelecký apetit. Před čtrnácti dny tam zničili Habry (7:1), o víkendu odjížděl domů s debaklem 0:8 Pohled! „My jsme nehráli špatně ani posledně v Pacově, ale tam nám to nepadalo. Tak aspoň, že to padá doma a diváci se baví," říká trenér Luk Zdeněk Hlávka.
Nicméně nedělní mač s Pohledem zprvu prý jednoznačný rozhodně nebyl. „Bylo to něco podobného, jako jsme hráli s Habry.

Začátek byl špatný, nechali jsme se zaskočit agresivitou, byli jsme pomalí a oni měli dvě šance. Jednou nás podržel Jirka Babínek, tu druhou špatně vyhodnotili. A tím nás vlastně nakopli. Ty dva góly do poločasu nám pomohly, ale musím říci, že Pohled nehrál špatně," říká kouč domácího celku.

Po šesti minutách druhé půlky ale bylo zcela po hostech. Další dva góly jim zlomily vaz. „Od té doby to bylo na desítku minimálně. Oni to zabalili a měli tam okénka, a kluci si to krásně naráželi, byly tam parádní kombinace až před branku. Pro diváky určitě příjemná podívaná," dodává.

Cenné body

Vítězné oslavy probíhaly v neděli večer i v Třešti. Důležité tři body přinesl těžký mač s Náměští-Vícenicemi, který skončil v poměru 3:2. „V první půlce jsme byli lepší, měli jsme více šancí. Zjednodušili jsme to na naší půlce a na jejich hráli kombinačně, dávali to do stran, to se nám dařilo," říká kouč Třeště Jiří Gregor, jehož tým ale v půlce s hosty jen remizoval 1:1.

A po změně stran dokonce soupeři dovolil druhý gól. „Zapomenul se nám tam jeden obránce, navíc krajní, takže ofsajdsystém nevyšel," lamentoval trenér. Třešť to ale nezabalila a dokázala přidat dva góly navrch. „Hráli jsme hlavně nalevo, a když jsme to konečně dali doprava na Herkenra, tak přišel faul a důležitá penalta, po které jsme vyrovnali. A vzápětí se z rohu prosadil Kříž. Ty rohy nám dobře lítaly. Trefovali jsme dobrá místa a věřili jsme tomu, že ty góly přijdou," říká Gregor a dodává: „Jsou to cenné body."