Fotbalisté „átřídní“ Třeště sice mají umělou trávu, ale ani druhé naplánované přípravné utkání neodehráli. „Nový Rychnov to odřekl pro velkou marodku,“ krčil bezmocně rameny třešťský trenér František Cvach, pro jehož tým to bylo už druhé zrušené utkání! „Nemá to chybu,“ přidal trochu ironie kouč. „Ale zase budou kluci nedočkaví, a druhou výhodu to má, že nikdo není zraněný,“ pousmál se Cvach, který alespoň nominoval pár svých svěřenců do utkání „béčka“ s Bedřichovem. „V sobotu máme naplánovaný zápas s rakouským Pfaffenschlagem, a to už snad vyjde,“ doufá František Cvach.

TŘEŠŤ B – BEDŘICHOV 2:0

O jediné dvě branky zápasu se postarali domácí. Po rohovém kopu se prosadil Vrátil. Na 2:0 zvýšila třešťská posila z Cejle Pavel Dolejší, který z hranice velkého vápna přehodil brankáře Šánu. Bedřichovští naopak své velké příležitosti proměnit nedokázali. „Oni tu hru měli lehčí díky Michalovi Lovětínskému. Hráli uvolněněji, a i když jsme měli také šance, tak je to pro mě velké zklamání. Ta naše hra byla ostudná,“ hodnotí kouč Bedřichova Stanislav Muzikant.

Góly: Vrátil, Dolejší. Poločas 0:0. Třešť B: Kousal (46. Císař) – Lašman, Kubala, J. Svoboda, Novák – P. Svoboda, Lovětínský, Vrátil, Lupač – Vondrák, Herkner. Střídali: Dolejší. Bedřichov: Šána – Mašek, Pokorný, Vaněk, Mareš – Vorálek, Pojer, Göth, Neuwirth – Lacina, Novák. Střídali: Poulík.

KOSTELEC – JEMNICKO 6:1

Kostelečtí měli zápas ve své moci a soupeře nakonec vůbec nešetřili. „Co se týče přípravy, tak jsme spokojení. Góly jsme sice dávali až v posledních minutách prvního a druhého poločasu, ale celkově hráči působili dobře. Těšilo mě jejich nasazení i kombinační hra. Výsledek odpovídá dění na hřišti,“ uvedl trenér David Votava.

Góly: Petráš 2, Gabrhel 2, Flégr, Číhal. Poločas 3:0. Kostelec: Novák – Tomášek, Hrubeš, Procházka, Kružík – Neděla, Fejt, Flégr, Číhal – Gabrhel, Petráš. Střídal: Čírtek.

DOBRONÍN – OKŘÍŠKY 4:3

Souboj s týmem z krajského přeboru zvládl Dobronín na výbornou. „Utkání se hrálo v docela dobrém tempu a přispěly k tomu oba mančafty. My jsme dostali hned v 8. minutě gól, ale pak jsme měli krásnou třicetiminutovou pasáž, kdy jsme to otočili,“ těšily trenéra Jana Chramostu nejen tři góly, ale také předvedená hra. „Ve druhé půlce nám patřilo deset minuty, ale pak nás zatlačili a měli jsme štěstí, že to skončilo takhle. Z mého pohledu to ale bylo dobré utkání. Na to, že kluci byli podruhé na hřišti, tak klobouk dolů. Proti takovému soupeři, který chce hrát fotbal, se nám hraje dobře,“ doplňuje kouč Dobronína.

Góly: Horáček, Svoboda, T. Sedláček, Bořil – Dubský, Krejčí, R. Ryšavý. Poločas: 3:1. Dobronín: Kotrba (46. Babínek) – Diňa, L. Sedláček, Vácha, Smejkal – Horáček, Štefko, Svoboda, T. Sedláček, Bořil – Mikšíček. Střídal: Štefka.