I. A TŘÍDA – SK. A

DOBRONÍN – PACOV 7:2
Domácí poslal do vedení po krásné akci Padrnos, ale Pacov s odpovědí neotálel, takže za minutu bylo díky Přibylovi srovnáno. Hosté působili jistějším dojem, ale do kabin šli přece jen spokojenější hráči Dobronína. Horáček v závěru poločasu vrátil svému týmu vedení.
Ve druhé části se Kabíčkovi povedlo srovnat, a od té chvíle se hrálo hlavně podle not Pacova. Jenže tomu to v koncovce skřípalo, a za to pykal. V 74. minutě skóroval Laňka, po jehož gólu se hosté vrhli ještě víc do útočení, a okénka v jejich obraně vybízela k brejkům, které měli domácí smrtící. Během posledních deseti minut dali čtyři góly, a ze zápasu tím udělali exhibici. „Nám vyšel každý protiútok, ale nezasloužili si, abychom je takhle moc ztrestali. Ten výsledek hodně zkresluje,“ dodává trenér Jan Chramosta.

Góly: 10. Padrnos, 39., 81. a 89. Horáček, 74. a 87. Laňka, 80. Smejkal – 11. Přibyl, 51. Kabíček. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 2:1. Dobronín: Kotrba – Novotný (72. Smejkal), Sedláček, Cink, Diňa (57. Laňka) – Macek, Štefka (43. Štefko), Pospíchal, Zamazal – Padrnos, Horáček.

BEDŘICHOV – H. BROD B 2:1
V první půlce domácí na elán mladého výběru Brodu stačili a byli nebezpečnější. Kolman měl tři šance, ale proměnil až tu poslední. Předtím ale zahrozili i hosté, ovšem bravurním zákrokem zasáhl Šána. V další tutovce Bedřichova pak selhal Janák.

Po změně stran úroveň hry upadla, ale domácí se i tak dočkali pojistky. Janák utekl všem a navýšil vedení svého týmu. Jenže brodská rezerva se nechtěla vzdát a po hrubce domácích snížil Kubát. „V závěru měl běhavý a fotbalovější soupeř navrch, byli jsme pod tlakem, ale vydrželi jsme to, a vyhráli,“ uzavírá kouč Sokola Stanislav Muzikant.

Góly: 32. Kolman, 76. Janák – 89. Kubát. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas 1:0. Bedřichov: Šána – Novák, Paulík, Grepl, Mareš – Antoš, Pojer, Lacina, Chramosta – Kolman (90. Fuxa), Janák.

SPEŘICE– SLAVOJ POLNÁ B 3:2
Hosté přijeli s několika pendly z A týmu, a tak byl k vidění pohledný, technický fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Domácí hráli v prvním poločase proti větru, ale ani to jim nezabránilo, aby si vytvořili dvou brankový náskok. Po přestávce začaly Speřice chybou v obraně a po kombinaci snížil na 2:1 Kučera. Domácí ale vzápětí odpověděli a po úniku Martin Pohana skóroval Morava. V 70. minutě opět chybovala obrana Speřic a z penalty znovu snížil Kučera. I když se pak před oběma brankami vzniklo hned několik závarů, skóre už svou podobu nezměnilo.

Góly: 36. Krejčí, 44. Vlček, 54. Morava – 51. a 70. Kučera. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Slavoj Polná B: Mezera – Barák (64. Čaloud), Kučera, Kratochvíl, Šimek, Haala, Urbánek, Jaroš, Vampola (73. Šofr), Körber (67. Beránek), Jelínek.

LEŠTINA – LUKA N. J. 4:2
Prvních dvacet minut byli lepší domácí fotbalisté, ale branky se nedočkali, když velkou šanci zahodil Císař. A tak se trestalo na druhé straně, kdy skóre otevřel Toman. Ovšem do poločasu z penalty po faulu na Štrose srovnal Mišovic. Po změně stran se dvakrát trefil Štros. Luka dokázala snížit Tomanem a na 4:2 snížil Toman. Pak ještě Novotný chytil hostům penaltu. „Soupeř i nepřijel odevzdaný, chtěl hrát fotbal. Na některých hráčích byla vidět únava, ale nakonec to zvládli,“ řekl domácí kouč David Hospodka.

Góly: 34. (PK) a 76. Jakub Mišovic, 50. a 61. Štros – 27. a 71. Toman. Rozhodčí: Rosický. Bez karet. Diváci: 73. Poločas: 1:1. Luka n. J.: Rychlý – Vařejka, Zámostný, Hlávka, Toman – Číhal, Kucarov, Bratršovský, Flesar (50. Hájek) – Šimek, Stejskal (74. Pokorný).

I. A TŘÍDA – SK. B

RANTÍŘOV – ŠEBKOVICE 1:1
Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém hosté potřebovali k jistotě záchrany bodovat. A po první půlce, kdy gól nepadl, se dostali velmi blízko k cíli. Po skrumáži se prosadil Večeřa, a Šebkovice vedly. Radost hostů ale měla jepičí život, protože Kovačík vzápětí prodal své zkušenosti a srovnal. Šebkovičtí se pak zatáhli a hlídali si nerozhodný stav, který jim stačil, a i díky nepřesné koncovce domácích, kteří si pár šancí vytvořili, ale neproměnili je, ho získali. „Chtěli jsme se doma rozloučit výhrou, ale nepovedlo se. Hosté si to svoje nakonec uhráli,“ dodal kouč sestupujícího Rantířova Josef Láznička.

Góly: 72. Kovačík – 71. Večeřa. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:2. Diváci: 78. Poločas 0:0. Rantířov: Krupica – Kunče, Vyskočil, Lupač, Živný – Holub, Cibulka, Vaněk, Kozák (71. Karásek) – Kovačík, Pavlíček.

TŘEŠŤ– BUDIŠOV-NÁRAMEČ 4:1
Herně měli domácí po celý zápas navrch. Jejich technická hra a jednoduché kombinace dělaly hostům problémy, takže se nebylo čemu divit, že góly padaly hlavně zásluhou Třeště. Dvakrát se prosadil po akci z levé strany velezkušený Lovětínský. Důležitý byl pak gól na 3:0 na začátku druhé půlky. Rod přidal po přihrávce Gutwalda pojistku. Hosté snížili po nepozornosti v defenzivě Obůrkou, ale Třešť to nerozhodilo, dál se tlačila do ofenzivy, a mladičký Kantor se trefil poprvé mezi dospělými. „Bylo to dobré. Fungovala nám i obrana, která soupeře vystavovala do ofsajdů. Maximální spokojenost s celým týmem. Hráli jsme pěkně, i góly byly hezké. Bylo to i odmakané,“ těšilo kouče Radka Nápravníka, který u týmu po sezoně končí.

Góly: 30. a 39. Lovětínský, 53. Rod, 90. Kantor – 77. Obůrka. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas 2:0. Třešť: Šebesta – Kříž, Bláha (84. Lupač), J. Novotný, M. Novotný – Krejčí (66. Tausch), Lovětínský, Gutwald, Mareš – Ivan (65. Kantor), Rod.

TELČ – N. SYROVICE 5:1
Domácí šli do vedení už v 7. minutě, když Mikeš pláchl po straně a přehodil gólmana. Hosté kontrovali za deset minut, přímý kop zahrál precizně Dubský. Za chvíli měl Kudláček šanci, ale těsně minul. To však Telč mrzet nemuselo. Mikeš utekl po straně, a rozhodčí zapískal za hru rukou penaltu, kterou Páral proměnil. Další pokutový kop domácí zahrávali po faulu na Havlíka, a Páral znovu skóroval.

Hned po změně stran se zjevil Kudláček sám na zadní tyči, ale netrefil branku. Hosté se pokoušeli o drama, ale Telč podržel gólman. V 67. minutě hosté faulovali Švece, a kopala se třetí penalta. Tu zahrál gólman Vašina, a také nabídnutou šancí nepohrdl. O deset minut později Solař vysunul Kudláčka, který se štěstím dával do prázdné, a určil konečný stav na 5:1.

Góly: 7. Mikeš, 28. a 41. Páral (oba z PK), 67. Vašina (PK), 78. Kudláček – 17. Dubský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 130. Poločas 3:1. Telč: Vašina – Nosek, Kudláček, Všohájek, Smejkal – Páral, Havlík (64. Švec), Jančo (70. Matouš), Mikeš – Beňo, Klobas.