I. A TŘÍDA – SK. A

SVĚTLÁ N. S.– DOBRONÍN 4:3
Neskutečný obrat. Ten byl k vidění ve Světlé. Domácí absolutně prospali první poločas a prohrávali po brejkových situacích soupeře 0:3. Ovšem Skláři nesložili zbraně a z kabin přišel na hřiště úplně jiný tým. Během sedmy minut se jim podařilo srovnat, když se dvakrát trefil Novák a jednou Pohnětal. „Druhou půli jsme měli pod kontrolou a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit vítězná branka. Podařilo se nám úplně ze hřiště vymazat nejnebezpečnějšího hráče hostů Tomáše Sedláčka. Vůbec do ničeho jsme je nepustili,“ oddechl si hrající trenér Jindřich Adamec.

Góly: 49. a 56. (PK) Novák, 50. a 85. Pohnětal – 1. Svoboda, 18. Horáček, 25. Smejkal. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:4. Diváci: 200. Poločas: 0:3. Dobronín: Kotrba – Štefko (38. T. Sedláček), L. Sedláček, Cink, Macek – Smejkal, Novotný (56. Diňa), Pospíchal, Svoboda – Chramosta (79. Mikšíček), Horáček.

BEDŘICHOV – PACOV 0:1
Domácím chyběli čtyři hráči základu, a to bylo na jejich hře znát. Pacov působil daleko fotbalovějším dojmem i kompaktnější, ale i tak měli blíže ke gólům domácí. Lacina své tři velké šance zahodil. Hosté s přibývajícím časem soupeře tlačili, a po ruce Paulíka měli kopat penaltu, kterou jim však rozhodčí upřel. Ve druhé půlce měli opět navrch, což korunovali i rozhodující brankou. Po standardní situaci se prosadil L. Rybčák. „Bylo znát, že nejsme kompletní, neudrželi jsme míč, ale i tak jsme ten zápas mohli rozhodnout, šance jsem měli. V závěru mě ale zklamal přístup hráčů, nebyla vidět ani snaha něco s tím udělat. Byl to náš nejhorší zápas tohoto ročníku,“ hodnotí kouč Sokola Stanislav Muzikant.

Gól: 77. L. Rybčák. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:3. Diváci: 26. Poločas 0:0. Bedřichov: Šána – Paulík, Vaněk, Heřmánek, Pokorný – D. Novák (78. Nestrojil), Pojer (46. Neuwirth), Lacina, Janák – Poul, Kolman.

TELČ – KOSTELEC 4:0
Domácímu trenérovi Jančovi vyšel tah, když za absentované hráče povolal z C-týmu Chalupu, který hned v 3. minutě rychlým autovým vhazováním vybídl ke skórování Nechvátala, a bylo to 1:0. Poté měla Telč další šance, a mezi ně se vměstnala i jedna kostelecká. Další změnu skóre připravil opět Chalupa, který si narazil s Jančem, míč doputoval až ke Klobasovi, který neomylně prostřelil Tomana. V závěru poločasu mohli hosté snížit, ale Vašina byl pozorný.

Hosté si pak nepohlídali ani nástup do druhé půlky, a po čtyřech minutách znovu inkasovali. Chalupa vyhrál hlavičkový souboj,a Kudláček zvýšil na 3:0. Telč pak v závěru přidala ještě jeden zásah, o který se postaral Klobas.

Góly: 3. Nechvátal, 13. a 85. Klobas, 49. Kudláček. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas 2:0. Telč: Vašina – Kudláček, Všohájek, Smejkal, Nosek – Nechvátal, Páral, Havlík, Jančo – Klobas, Chalupa (62. Matouš). Kostelec: Toman – Číhal, Procházka, Lapeš, Vavroušek (59. Gabrhel) – Fejt, Hrubeš (64. Doležal), Flégr, Sekan – Čekal, Tomášek (46. Nikodým).

TŘEŠŤ – H. BROD B 2:0
Domácí trenér postavil hodně pozměněnou jedenáctku, a už v 13. minutě slavil se svými svěřenci gól. Pavel Svoboda šel do vápna, byl faulován, a Gutwald si s penaltou věděl rady. Hosté se v prvním dějství do žádné velké brankové příležitosti nedostali, naopak domácí mohli vedení navýšit. Ale ani jejich tři dobré šance ke gólu nevedly.

Po změně stran rezerva Brodu přidala, a defenziva Třeště měla co dělat, aby náporu odolala. To se povedlo, navíc po rychlém brejku skóroval Rod, takže bylo na domácí straně ještě veseleji. „Mohli jsme přidat ještě další, ale neproměnili jsme to. Oni měli jedinou tutovku minutu před koncem, kdy nastřelili břevno. Pro nás to jsou zlaté tři body, protože teď jedeme dvakrát ven,“ hodnotí kouč Třeště František Cvach.

Góly: 13. Gutwald (PK), 61. Rod. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas 1:0. Třešť: Kousal – Kodys, J. Svoboda, Bláha, Lupač – Nechvátal (70. Ivan), Gutwald (83. Tausch), Krejčí, Novotný – Rod, P. Svoboda.

I. A TŘÍDA – SK. B

ČERNÍČ – ŽELETAVA 1:1
Začátek patřil hostům, kteří dobře kombinovali, ale vedení z toho nepramenilo. Poté se začali osmělovat i domácí, kteří byli produktivnější. Dokulilův přímý kop vyrazil gólman Tománek jen k Janouškovi, který se nemýlil – 1:0. Černíč tím vzala soupeři vítr z plachet a byla lepší, jenže v závěru poločasu neuhlídala brejk Želetavy a skórujícího Tomáše Vrbku. „To byla pro nás sprcha, měli jsme uhrát tu půlku, bylo by to jiné,“ říká kouč Černíče František Distel.

Jeho tým překvapivě do druhé části vlétl a měl tři veliké šance. Novák ani Lacina ale nerozhodli. A když se pak dvakrát vyznamenal na druhé straně brankář Novák, zrodila se zasloužená remíza. „Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, ale soupeř byl kvalitní a bod je dobrý. Naši kluci bojovali, jezdili po zadku a dokázali si, že i s takovým soupeřem se dá hrát. Já jsem s výkonem spokojený,“ dodává Distel.

Góly: 21. Janoušek – 43. T. Vrbka. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:1. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Dokulil (69. R. Novák), Solař, Benda – M. Leitkep, Borkovec, P. Novák, Janoušek – Lacina (90. Jileček), Čermák.