Ve 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se bylo v Jihlavě na co dívat od samého začátku. Hned po rozehrání přišel ze strany domácích pas na Klímu, který proběhl ještě nezformovanou obranou hostí a postupoval sám na branku. Na hranici vápna jej podrazil Frizoni, což znamenalo jediné: Už ve čtyřicáté sekundě utkání se na jihlavském stadionu červenalo.

V páté minutě přišla takřka totožná situace, míč dostal do běhu Zoubele, který obloučkem o břevno otevřel skóre. O tři minuty později dal Zoubele ve vápně míč pod sebe Klobásovi, který mířil přesně – 2:0. „Vstup do utkání byl z naší strany katastrofální,“ nechápal ještě po utkání hostující kouč Miloš Sazima. „Červená karta, gól v páté minutě, po druhé brance bylo za stavu 2:0 po utkání, protože proti takovému týmu, jako je Vysočina, navíc v deseti, jsme už moc šancí neměli,“ doplnil.

Drtivá převaha domácích pokračovala a o deset minut později byla korunována další brankou. Zleva centroval Novotný a Klobása hlavou mířil přesně k tyči.

Pod dojmem vysokého vedení Jihlavané sevření soupeře poněkud povolili, brankové příležitosti se ale rodily dál. Především Zoubele byl při chuti, ale ani z nejvyloženějších pozic v malém vápně znovu míč za čáru nedostal. Podobně se vedlo Chlumeckému, Klímovi, Javůrkovi. „První góly nás uklidnily, za stavu 3:0 jsme už potom někdy trošku začali vymýšlet věci,“ glosoval závěr první půle domácí stratég Radim Kučera.

Po změně stran vzruchu ubylo a zdálo se, že se bude v poklidu duel dohrávat. Jenže po hodině hry se nádherně z dálky trefil exjihlavský Bazal, na což navázal z protiútoku znovu Zoubele – 4:1.

Útočná stavidla se tak opět na čas otevřela. V 69. minutě Jawo utekl po levé straně, obešel posledního obránce, obhodil vybíhajícího Soukupa, jenže míč se odrazil od tyče zívající svatyně. „Se ziskem tří bodů u nás vládne spokojenost,“ těšilo Kučeru. „Z utkání jsem měl obavy, zda na nás nedolehne porážka v Chrudimi. Nasadili jsme tentokráte do útoku rychlostního Klímu, který měl rozhýbat obranu soupeře. To se nám povedlo hned z první akce a rychle získali nad zápasem kontrolu," uzavřel.

JIHLAVA – ŽIŽKOV 4:1
Góly: 5. a 62. Zoubele, 8. a 18. Klobása – 61. Bazal. Rozhodčí: Hocek – Blažej, Kříž. ŽK: Jawo - Žežulka. ČK: 1. Frizoni. Diváci: 1 049. Poločas: 3:0.
Jihlava: Vejmola - Petr, Tijani, Chlumecký, Novotný (72. Šefčík) – Šulc, Vaculík (63. Machuča) – Javůrek, Klobása (33. Jawo), Zoubele – Klíma.
Žižkov: Soukup – Tusjak, Šimek, Žežulka, Muleme – Frizoni – Urbanec, Súkenník (76. Batioja), Rothe – Hejný (67. Mashike), Kubala (26. Bazal).