I. LIGA DOROSTU U19

OLOMOUC – JIHLAVA 0:1p

Domácí měli sice takřka po celé utkání převahu, ale hosté jen nebránili. „My jsme nehráli zezadu, spíš otevřenější fotbal, snažili jsme se napadat od půlky soupeřovy poloviny a dařila se nám i hra uprostřed hřiště. Velmi dobrý zápas odehráli Šrámek se Shudeiwou. První získával odražené míče a druhý to rozdával na Křivánka a Růžičku,“ potěšilo kouče Jihlavy Kamila Průšu.

Olomoucké ani jihlavské akce ale ke gólu nevedly. V té největší jihlavské šanci se ocitl Růžička, ale na gólmana si nepřišel. „Domácí byli herně vyspělejší a v posledních patnácti minutách první půlky si vytvořili velkou územní převahu, bylo proti nám hodně standardek. Jednou se štěstím a vícekrát s uměním Lancmana jsme to ale zvládli a neinkasovali,“ oddychl si trenér hostů.

Ti ve druhé půlce cítili šanci, a ke konci málem udeřili. „Možná se promítlo to, že Olomouc hrála ve středu a my ne. Byla taková unavenější, a když už se to lámalo a Lancman pochytal, co mohl, tak Křivánek trefil tyčku,“ poukázal na smolný moment Průša.

Výhru po devadesáti minutách sice Vysočina neslavila, ale tu po penaltovém rozstřelu ano. Až na Shudeiwu všichni hosté proměnili, a protože Olomoučtí trefili jednou břevno a v jednom případě je zastavil Lancman, bylo v jihlavském táboře veselo.

„Je to velké povzbuzení, okysličená krev do žil, a protože Boleslav i Dukla prohrály, a teď hrají venku, a my doma, tak je možnost se dostat ze sestupových pozic,“ přeje si Kamil Průša.

Jeho svěřenci teď hostí Ostravu. „Musíme se na ni dobře nachystat. Ta poslední čtyři kola byla herně v pořádku, je to lepší, a když na to navážeme, tak jsme schopni zvládnout i Baník. Věřím tomu já a myslím, že i kluci. Musíme se dát dohromady zdravotně,“ plánuje.

A co na sobotního soupeře nachystá? „Baník má fyzicky a rychlostně vyspělé hráče, ale na podzim jsme tam sehráli výborný zápas. Když se nebudeme bát a zbavovat míčů, tak se s nimi dá hrát,“ dodává kouč Jihlavy.

Penalty: 4:5. Rozhodčí: Dohnálek – Křepský, Šamaj. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Jihlava U19: Lancman – Fila, Crha, Pojezný, Havlín (46. Savi, 78. Malata Mir.) – Svoboda, Šrámek, Shudeiwa, Lokvenc – Křivánek, Růžička (89. Trinh).