Přesto jihlavští fotbalisté dlouho na soupeřem vedli a o dobrý výsledek přišli až v závěru duelu.

Zápas Jihlavy s Duisburgem byl prvním duelem pro Hippovy svěřence na soustředění v Rakousku. „Zápas nabídl dva rozdílné poločasy," komentoval porážku 1:2 jihlavský kouč.

První polovina zápasu byla vyrovnaná. „Německý celek byl fotbalovější, ovšem kromě několika střel ze střední vzdálenosti se do šancí nedostal. My jsme drželi kompaktní obranný blok a snažili jsme se chodit do rychlých brejků. Z nich nebezpečně hlavičkoval Rosa nebo střílel Urblík."

V závěru první pětačtyřicetiminutovky se Vysočina dokonce dostala do vedení. „Po standardce pěknou střelou skóroval Dvořák," chválil probouzejícího se střelce Hipp.

Po změně stran se obraz hry rapidně změnil. „Soupeř protočil sestavu a začal dominovat. Dostával se do šancí a svoji převahu po našem hromadném prostřídání korunoval i brankami. Nutno dodat, že zvítězil zaslouženě," uznal stratég Vysočiny, který jedním dechem dodal: „Narazili jsme na nejsilnějšího soupeře v dosavadním průběhu letní přípravy. Duisburg potvrdil své dobré výsledky z přípravy a ambice na návrat do druhé bundesligy."

Jihlavský trenér nemohl do utkání postavit trio zkušených borců Peter Šulek, Jiří Krejčí, Rostislav Šamánek, kteří mají drobné šrámy. Ve vyhecovaném závěru prvního poločasu navíc musel střídat po nešetrném zákroku nakopnutého Petra Hronka. „První tři se již zapojí do plného tréninku, pokud jde o Hronka, jsem přesvědčen, že i on bude do sobotního utkání v pořádku," uzavřel hodnocení Hipp.

Jihlavští hráči mimo kádr míří většinou do druhé ligy

Pět hráčů širšího kádru A týmu FC Vysočina si momentálně hledá angažmá pro podzimní část sezony. Trio už má jistotu, další dva vybírají.

PETR NERAD. Momentálně je bez dohodnutého angažmá jinde. „Mám nějaké nabídky z druhé ligy, preferuji ale hostování v nejvyšší soutěži," uvedl hráč v úterý v rozhovoru pro Deník. Nerad momentálně kurýruje lehčí zranění a během příštího týdne by chtěl mít o svém působišti jasno.

PATRIK DEMETER. Zkoušel své štěstí v druholigovém Znojmě, trenéra Kučeru ale nezaujal a místo mu nenabídl. Momentálně se snaží prosadit do kádru druholigového nováčka – MFK Vítkovice.

JIŘÍ KLÍMA. Ten se naopak ve Znojmě líbil a kluby se patrně na jeho hostování v brzké době dohodnou.

TOMÁŠ DUBA. Mladý útočník, který v lize debutoval v posledním kole minulé sezony na Spartě, by měl na podzim nastupovat za druholigové Táborsko.

MAREK OPLUŠTIL. Na jaře hostoval v Českých Budějovicích, svolení k hledání dostal i v létě. V prvoligové Příbrami o jeho služby nestáli, bude proto hostovat u druholigového nováčka ze Žižkova, odkud do Jihlavy přišel.

Letní výsledky

JIHLAVA – Táborsko 3:0
JIHLAVA – Pardubice 1:1
Znojmo – JIHLAVA 3:7
Zlín – JIHLAVA 1:2
JIHLAVA – Brno 1:2
Hr. Králové – JIHLAVA 2:1
Duisburg – JIHLAVA 2:1