„V téhle situaci je pro nás každý zápas důležitý," říká jeden z trenérů domácího Slavoje Richard Chylík. „A proto je náš cíl doma zvítězit," doplňuje.

Výhru ovšem chtějí i Třebíčští. „Doufám, že tam něco urveme, už je načase. Polná je určitě hratelný soupeř," vybízí kouč HFK Libor Zelníček. Podle něj půjde o souboj propracované obrany s nebezpečným útokem. „Co si budeme vykládat, máme lepší defenzivní činnost než ofenzivní. Naopak Polná disponuje Lovětínským a Kaplanem, kteří jsou hodně nebezpeční. Na ně se zaměříme, a pokud se nám je podaří eliminovat, můžeme myslet i na úspěch vepředu, protože naopak jejich obranná činnost je snad s výjimkou Cahy slabší," naznačil záměry Zelníček.

„Věřím tomu, že jeden z týmů vstřelí branku, tím se hra otevře a bude to atraktivní utkání pro diváky. Alespoň my se budeme snažit aktivní hrou dostat soupeře pod tlak a dát víc než jeden gól," reaguje Chylík.

Co by na Třebíč mohlo platit, neprozradil. „To si necháme pro sebe," tají, i když část strategie přeci jen pustil do světa. „Budeme se soustředit na standardky, které hodně rozhodují zápasy. Pokusíme se je kolem naší brány co nejvíce omezit," doplňuje polenský trenér, který ještě řeší pár rébusů kolem základní jedenáctky. „Uvidíme na předzápasovém tréninku, jaký bude zdravotní stav. Ale určité změny z důvodu zranění nastanou," uzavírá Richard Chylík.

To Zelníček byl v tomto ohledu daleko otevřenější. „Změny budou hned na několika postech. Ivan Čermák stále tvrdí, že by byl platnější ve středu zálohy, tak mu tu příležitost dám, krýt záda mu bude jeho bratr Pavel a na levém beku dostane příležitost mladý Chalupa," prozradil bez okolků.