Jihlava – Vlašim 2:0 (1:0)

Jihlava si od začátku vytvořila převahu a příležitosti, agilní byl v zakončení hlavně Dvořák. Nejprve po křídelní spolupráci Vaculíka s Fulnekem tečoval míč do tyče, následně jeho hlavičku po centru Urbíka parádně vyrazil Řehák, na kterém si vylámal zuby i po spolupráci s Levinem. Až ve 31. minutě rozvlnil síť a nutno říci, že parádně. Po centru Fulneka se Dvořák položil do „nůžek“ a míči po jejich střižení pomohla do brány ještě teč vlašimského obránce – 1:0. A to ještě průnik Zoubele, rány Fulneka a Ikauniekse ze střední vzdálenosti, skončily mimo Řehákovy tyče. Vlašim zahrozila střelami Marečka – poprvé mířil nad branku po odraženém míči z rohu, podruhé si poradil Rakovan.

„Soupeř měl začátek poměrně dobrý a místy nás přehrával. My jsme měli poměrně hodně ztrát a nedostali se tolik do držení míče, jak jsme zvyklí. Postupem času se hra vyrovnávala,“ dodal k prvnímu dějství Brožek.

Do druhé půli nasadili jihlavští trenéři exvlašimského Maru, jenž hned chyboval a Vodhánělova štiplavá střela skončila těsně vedle, stejně dopadl volej Kadlece po centru zleva. Domácí se moc do zakončení nedostávali, přesto Dvořák po rohovém kopu zvýšil na 2:0. Další zakončení hostů a nedokončené akce domácích již gól nepřinesly.

„Už se hrálo vyrovnané utkání. Dostali jsme gól z rohu a kromě standardních situací jsme domácí do šancí nepouštěli. Sami jsme měli dvě, tři šance, ale nepodařilo se nám dát gól,“ byl již s druhým dějstvím spokojenější asistent trenéra Vlašimi.

Branky: 32. a 51. Dvořák. Rozhodčí: Mikyska. Jihlava: Rakovan – Vaculík (64. Novotný), Tlustý (64. Opluštil), Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (46. Mara), Zoubele (57. Popovič) – Dvořák (64. Klíma, 74. Daníček), Ikaunieks (64. Rabušic). Vlašim: Řehák – Kadlec, Štochl, Piško, Březina (60. Plachý) – Vodháněl, Skopec, Mareček, Tulio – Fotr (70. Boakai), Frýdek.

Martina Sáblíková byla v cíli zklamaná, medaile ji utekla o půl vteřiny.
Sáblíkové chybělo k medaili 52 setin, dojela čtvrtá