FC Vysočina o něj navíc během zimní přestávky bojoval jako lev se Slováckem. Celá kauza došla až před disciplinární komisi. Klub z Vysočiny tehdy boj vyhrál, přestup byl zamítnut. Jenže v odvetné části soutěže se brankostroj jménem Petr Faldyna zasekl a už tak cenný pro Jihlavu není.

„Každého půlroku není posvícení. Prostě se něco nevydaří a jsi na druhém břehu, a jsi ten špatný ty,“ okomentoval s úsměvem v hlase nastalou situaci.

„Petr Faldyna měl smlouvu do 30. června. FC Vysočina s ním smlouvu neprodlouží. V jarní sezoně nenaplnil naše očekávání. V klíčovém období osmi zápasů, kdyby vstřelil svoji standardní porci gólů, pro což mu byly vytvořeny velice nadstandardní podmínky, mohli jsme být v lize,“ vyjádřil se na oficiálních stránkách klubu ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

„Jsem rád, že jsem pryč. Já jsem uvažoval o tom, že v Jihlavě zůstanu, ale jen chvilku. Už jsem to jednou říkal, že mě tady někteří lidé nechtějí,“ krčil rameny nyní již exjihlavský sniper, který z Vysočiny odchází se smíšenými pocity. Jeho tříleté angažmá se nezavršilo příliš pozitivně.

„Panuje zklamání, protože se nepovedlo postoupit, ale takový je fotbal. Myslím si, že chyby jsem neudělal jen já,“ uznal Faldyna, který se na jaře střelecky příliš neprosadil. Fanoušci, vedení klubu i trenéři od něj čekali víc.

„Z každé strany jsem na sebe slyšel nějaké věci, takže pocity nejsou dobré. Vím, že se na mě hodně spoléhalo, ale fotbal je kolektivní hra,“ oponoval druhý nejlepší střelec II. ligy a dodal: „Jenže na druhou stranu jsem nebyl na hřišti sám, když nedal góly Faldyna, tak je mohl dát někdo jiný.“

Co bude dál? Exjihlavský útočník bude nyní prohánět obránce na Slovensku. Další etapa jeho fotbalové kariéry se začala psát již tento týden v FK Senica, který odkoupil nejvyšší slovenskou soutěž, Corgoň ligu, od zaniklého Interu Bratislava.

„Nabídka přišla od trenéra Hudce. Musím říct, že mě potěšilo, že o mně věděl a vzpomněl si na mě,“ potvrdil Faldyna, který se slovenskému celku upsal na rok s následnou opcí. „Poté uvidíme, co bude dál.“

V týmu se dokonce potkal se starým známým kolegou z jihlavské sestavy Pavlem Bartošem. Nováček mezi slovenskou fotbalovou smetánkou si dává jasné cíle.

„Chceme se vyhnout záchranářským pracím a hrát někde ve středu tabulky. Dává se do kupy úplně nový mančaft a moc času není. Tady na Slovensku se začíná hrát už 19. července,“ přiblížil Faldyna.