Fotbalisté Vysočiny chtěli v Plzni použít vzorec z podzimního vzájemného duelu. Tehdy Davis Ikaunieks skóroval hned v první minutě, a daleko k tomu nebyl ani tentokráte. Po necelé půlminutě elegantním obloučkem přehodil překvapeného Kozáčika, s ním ale jen o centimetry i jeho branku.

Toto varování favorita z letargie neprobralo, naopak hosté hráli velmi odvážnou a pohlednou partii. Dočkali se také zasloužené odměny. Ve 22. minutě po rohu hlavičkoval Buchta sice jen do Zoubeleho, od něj se ale míč odrazil jen k nabíhajícímu Petrovi Tlustému, který nekompromisní ranou pod břevno skóroval.

„Prvních pětadvacet minut jsme hráli laxně a soupeř nás potrestal,“ uvedl po utkání rozčarovaný kouč Viktorie Pavel Vrba v televizním rozhovoru.

Plzeňané trošku přidali, ale na vápně Jihlavy nic nevymysleli, naopak tým z Vysočiny dál hrozil brejky. „Byli jsme aktivní ve středu hřiště, čímž jsme donutili Plzeň k chybám. Jen jsme měli využít ještě nějakou z našich dobrých akcí,“ glosoval první poločas trenér Vysočiny Martin Svědík.

Po změně stran přišel očekávaný tlak domácích, kteří přišpendlili na dlouhé minuty Jihlavu k jejich svatyni. Přes optický tlak se ale příležitosti na vyrovnání moc nerodily. „Měli jsme tam nějaké střely, závary, ale chyběl nám větší důraz ve vápně. Žádná stoprocentní šance tam nebyla,“ lamentoval Vrba.

Postupem času hosté nápor Plzně otupili a sami znovu začali hrozit brejky, které však opět nedokázali dotáhnout do gólové pojistky. Mrzet je to ale nemuselo, protože s výjimkou nebezpečné hlavičky Hejdy vedoucí tým ligy nic další nevymyslel. „Patnáct minut jsme byli pod tlakem, ale poctivě jsme bránili naše pokutové území, přežili jsme i jednu šanci, kdy nás zachránil Matej Rakovan,“ radoval se Svědík. „Teď si můžeme chvíli užít výhru, ale ve výkonu ještě byly rezervy,“ dodal opatrně jihlavský trenér.

PLZEŇ - JIHLAVA 0:1
Gól: 22. Tlustý. Rozhodčí: Orel – Pelikán, Koval. ŽK: Limberský, Zeman, Hrošovský, Řezník – Levin, Ikaunieks. Diváci: 4 138. Poločas: 0:1.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava (85. Kovařík), Hrošovský – Kopic, Čermák (64. Ivanschitz), Zeman (64. Petržela) – Krmenčík.
Jihlava: Rakovan – Vaculík (88. Klíma), Tlustý, Buchta, Schumacher – Levin – Fulnek (71. Holík), Dvořák, Urblík, Zoubele (77. Nový) – Ikaunieks.