„V takových zápasech je vždy důležité dát brzy góly, jinak soupeři narostou křídla. To se nám povedlo, o to jsme to pak měli snazší,“ glosoval duel trenér Vysočiny Radim Kučera.

Na hřiště sice neposlal úplně tu top sestavu, přesto jeho tým diktoval tempo hry od samého začátku. Jako první našel klíč k obraně Humpolce Beltran. V 11. minutě odmítl penaltu a faul Peška potrestal gólem ještě při poskytnuté výhodě. Že to s bojem o místo v prvním týmu myslí vážně dokázal i o chvilku později sólovou akcí. Po půlhodině hry připojil třetí gól Rezek a ještě do poločasu stihl hattrick Koubek.

„I když jsme v některých fázích do jisté míry zvládli i mezihru, kvalita byla jasně na straně soupeře. Donutil nás k chybám, některé góly byly i laciné,“ přiznal trenér domácích Ján Kubík.

Po návratu ze šaten to chvíli vypadalo na pořádnou střelnici. Hattrick totiž zkompletoval i Beltran, Mikuš se prosadil z trestného kopu a na 0:9 upravil Rezek. To do konce zápasu ještě zbývala více než půlhodina. Dvouciferný výsledek se ale nezrodil, hlad Jihlavy po dalších gólech postupně slábl. „Klukům jsem v kabině říkal, že je potřeba snažit se využít každou šanci, abychom zapracovali na koncovce, která byla hlavně v jarní části uplynulého ročníku naší slabinou. Bohužel je to o hlavách. Polevili jsme a domácí se semkli. Nechtěli dostat desítku,“ všiml si Radim Kučera.

Navzdory jednoznačnému výsledku měl pro soupeře slova pochopení a chvály. „Jsou mužstva, která betonují. Humpolec byl odvážný, od brány rozehrával, neodkopával, napadal nás. Soupeř podal sympatický výkon, líbil se mi hlavně Tomovič,“ svěřil se kouč Vysočiny.

HUMPOLEC – VYSOČINA JIHLAVA 0:9

Góly: 11., 18. a 47. Beltran, 29. a 56. Rezek, 30., 38. a 45. Koubek, 54. Mikuš. Rozhodčí: Denev. Bez karet. Diváci: 692. Poločas: 0:6. Humpolec: Kříž - Vrátný, Alt (58. Kopic), Pešek, Málek – M. Havel (46. Dalík, 65. Skryja), Tomovič, Svoboda, Šerý – Ujčík – Pikl. Vysočina Jihlava: Veselý - Pavlík, Vedral, Tijani, Javůrek (46. Trajkovič) – Lacko, Fortelný (46. Smejkal) – Mikuš, Beltran, Rezek (62. Křivánek) – Koubek.