Ačkoliv FC Vysočina měl už postup jistý, trenér Roman Pivarník před zápasem avizoval, že jeho svěřenci nic nevypustí.

Hostující Vysočina byla v úvodu aktivnější. Do první šance se v 7. minutě dostal Mešanović, jeho parádní akci chytl Winter. Střížkovští Bohemians udeřili z ničeho nic. V 11. minutě jihlavský Veselý srazil ve vápně Jandu a následný pokutový kop Šisler proměnil – 1:0. Domácí ožili, tlačili se do zakončení. Ve 28. minutě mohl znovu skórovat Šisler, Uvarenko se zaskvěl. O tři minuty později mohl srovnat Sedláček, ale pro změnu zazářil domácí brankář Winter. Skóre se znovu měnilo až ve 34. minutě, kdy Šisler nastřelil Halamovu ruku a rozhodčí nařídil druhý pokutový kop proti Jihlavě, který proměnil Škoda.

„Inkasovali jsme dva laciné góly z pokutových kopů, zejména druhý jsem nepochopil," uvedl po zápase jihlavský kouč. „Zápas se nám ale nevydařil. Hráči měli slabší formu a byli v určitém útlumu," dodal Pivarník.

Domácí hráči byli ve druhém poločase při chuti. Ve 47. minutě Šislerova hlavička jen těsně minula branku. V 60. minutě Jandovu povedenou střelu vyrazil Uvarenko. Podzimní opora Vysočiny se stala hrdinou okamžiku. Blýskl se při obrovské šanci Šislera i centru Křižana, který vyrazil na tyč. Jihlava se dostávala ve druhém poločasu do útoku sporadicky. Osm minut před koncem zápasu vyzkoušel pozronost Wintera Vaculík, střížkovský brankář s jeho pokusem ale neměl větší problémy. Skóre se už neměnilo a Bohemians Praha zvítězili 2:0.

Prohra v posledním utkání sezony nic nezměnila na tom, že Jihlavané si v příští sezoně zahrají nejvyšší soutěž. FC Vysočina svůj postup stvrdila už před týdnem po domácí výhře 3:0 nad Třincem.