Stalo se tak po jednání představenstva klubu, které rozhodlo o odvolání trenérské dvojice Urban – Šmejkal. Na lavičku nově usedne Josef Vrzáček, dosud trenér klubové juniorky. Asistenta mu bude dělat Tomáš Jansa ve spolupráci se sportovním manažerem Josefem Jinochem.

Výměna trenérů přišla na řadu v době, kdy Jihlava nezvítězila ve třech po sobě jdoucích zápasech, ve kterých získala pouhé dva body za domácí remízy. Vysočině se nedařilo především na hřištích soupeřů, kde z pěti zápasů čtyřikrát prohrála.

„Chtěl bych poděkovat odcházející dvojici za spolupráci a vážím si toho, že jsem mohl poznat i jejich lidské vlastnosti,“ uvedl v tiskové zprávě klubu Jiří Pech, předseda představenstva FC Vysočina. „Představenstvo ve spolupráci se sportovním úsekem o tomto kroku rozhodlo po důkladné analýze a vyhodnocení alternativních variant,“ obhajuje rozhodnutí Pech.

Odvolání kouče přichází v době, kdy se týmu viditelně nedaří, ale do konce podzimní chybí už jen tři kola. „Uvědomujeme si vážnost situace a proto je úkol našeho prvního týmu v posledních třech podzimních kolech jasný: Získat maximální počet bodů. Tato změna potvrzuje důležitost a odhodlání celého klubu splnit společný cíl,“ stanovil před nové trenéry cíl Pech.

Podrobnější informace než z tiskové zprávy nebylo možné získat. „Klub se více k celé záležitosti nebude vyjadřovat,“ vysvětlil tiskový mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks. Telefony nezvedali ani trenéři Urban a Vrzáček.

Vedení v současné době řeší obsazení trenérského postu u třetiligové juniorky. Premiéra u druholigového týmu čeká na nového kouče v neděli dopoledne, kdy jeho noví svěřenci nastoupí k zápasu v Hlučíně.

------------

Vrzáček v FC Vysočina

2002-03 trenér staršího dorostu

2003-05 asistent u A týmu (trenéři Roman Pivarník a Jaroslav Netolička)

2005-06 trenér B týmu

2006-09 asistent u A týmu (trenéři Milan Bokša, Luboš Zákostelský a Karol Marko)

2009-10 trenér B týmu