„Čeká nás premiéra na domácím hřišti, tak si budeme chtít napravit reputaci a zvítězit už kvůli složitému losu,“ řekl jihlavský kouč Luboš Urban, jehož svěřenci si totiž z úvodních čtyř kol zahrají pouze jedenkrát doma.

A hned na úvod je čeká nepříjemný soupeř. „Zápas se Zlínem jsme viděli. Zaúkoloval jsem asistenta Šmejkala. Byl to divoký zápas a myslím, že u nás předvedou to samé,“ předpovídá průběh utkání Urban, který si je vědom útočné síly dnešního soupeře.

Soupeř má okénka v obraně

„Jde o živé, pohyblivé a útočně laděné mužstvo se spoustou cizinců. Směrem dopředu jsou hodně nebezpeční, ale naopak mají okénka v obraně,“ prozrazuje i možné slabiny Mostu.

„Hodně branek dávají, ale naopak jich hodně dostanou. Toho bychom měli využít.“ Jihlavský kádr by měl být kompletní. Trénovat začal i Brazilec Gabriel, který měl problémy s kolenními vazy.

„Jeho stav se rapidně zlepšil, takže uvidíme, jak na tom bude před utkáním,“ je potěšen Urban. Ovšem starosti mu dělá situace okolo Roberta Cahy, jehož příchod stále ještě není dořešen. „Je stále problém na straně jeho bývalého zaměstnavatele, Dunajské Stredy. Její majitelé nejsou k zastižení, panuje tam bezvládí. Už přestávám věřit, že se to do utkání stihne,“ krčil smutně rameny šéf modrožluté lavičky.

Baník chystá změny

„Zápas Jihlavy v Hradci jsme viděli, ale teď je čeká první domácí utkání. Budou se chtít před vlastními fanoušky vytáhnout,“ řekl asistent trenéra Mostu Stanislav Hofman s tím, že jihlavští borci budou chtít hrát fotbal.

„To by nám mělo vyhovovat. Máme rádi mančafty, které chtějí hrát kombinačně směrem dopředu. Pak je to běhavý fotbal, do otevřených obran. A my máme typy hráčů, které dokáží vyjet dopředu a zakončit,“ říká spolupracovník uruguayského trenéra Aňona a ví, o čem mluví.

V prvním duelu proti Zlínu se na hrotu útoku skvěle v příležitostech předváděli forvardi Franěk s Horou. Bohužel ve finální fázi jim chyběla lehkost v zakončení, na které budou muset ještě pracovat.

Baník Most chystá domácí celek zaskočit změnami v sestavě. Jedna je však jistá už nyní. Za červenou kartu v duelu se Zlínem má stop na jeden zápas obránce Fleišman. Fit není Boutasgount. K mužstvu se na zkoušku připojil bek Jan Bartoš z teplické juniorky.

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY:
FC Vysočina Jihlava:
Winter – Veselý (Gabriel), Tlustý, Kadlec, Vyskočil – Vydra, Lovětínský, Gába (Karlík), Krutý – Tecl, Korčián.
Baník Most: Paleček – Hrechishka, Tonev, Knakal, Sigmund – Loos, Jedinák, Hofmann, Oboya – Hora, Franěk.
Zápas začíná dnes v 19 hodin.