Po okresních kolech se vykrystalizovalo šest celků mladších žáků (ročníky 2008 – 2011) a šest týmů starších žáků (ročníky 2006 – 2008), které se sešly v Jihlavě na krajském kole 21. ročníku McDonald´s Cupu. V něm byly rozděleny do dvou skupin. Z nich pak musely projít semifinálovým a finálovým sítem.

Jihlavská 24 MTB.
Krize přichází vždy kolem jedné v noci

Obrovská touha uspět a pozvednout vítězný pohár nad hlavy, to byl motor, který hnal všechny týmy kupředu. O parádní atmosféru se starali také rodiče, kteří prožívali úspěchy svých dětí s obrovským nadšením.

MLADÍ VÍTĚZOVÉ Z BRODU

V kategorii mladších žáků triumfovali svěřenci trenéra Petra Dostála ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, kteří prošli turnajem bez jediného zaváhání a po zásluze jsou nejlepším týmem Vysočiny. „Jeli jsme si to sem hlavně užít, jak to dopadne, to jsme nevěděli. Ale kluci hráli skvěle a je štěstí, že máme dobře nakombinované ročníky z hráčů havlíčkobrodského fotbalového klubu. Je trochu škoda, že do toho Ústí také nepostupujeme, ale máme ještě čas,“ doplňuje Dostál.

V kategorii starších žáků šlo také o vítěznou trofej, ale zároveň i o to, kdo bude reprezentovat Vysočinu na republikovém velkém finále v Ústí nad Labem, kde 21. ročník vrcholí a jehož patronem je fotbalista SK Slavia Praha Jaromír Zmrhal.

HRÁBLI SI NA DNO SIL

Po utkáních v základních skupinách se vykrystalizovali dva favorité. Jedním byl tým ZŠ E. Rošického Jihlava, druhým byli hráči ZŠ Velké Meziříčí. A ti si to také po semifinálových úspěších rozdali o celkové prvenství. Po urputném boji a výsledku 2:0 propukla nepopsatelná radost v táboře Velkého Meziříčí. „Jedeme do Ústí,“ řvali na oslavy postupu mladí fotbalisté a svěřenci učitele Zdeňka Lišky. „Jeli jsme se sem o to porvat, protože kluci jsou šikovní. Už v okrese byla velká konkurence. Tady pak záleželo na momentální formě, a nám se to povedlo. Úplně snadné to nebylo, ale kluci si hrábli na dno a myslím, že si postup vybojovali zaslouženě,“ dodává Liška.

Součástí turnaje byly i soutěže. Střílelo se na přesnost, sestřelovaly se kužely, a ve hře byly i ceny pro nejrychlejší gól v obou kategoriích. Pouhých 42 vteřin stačilo Tomáši Minaříkovi z Havlíčkova Brodu, aby oslavil svůj střelecký počin. Mezi staršími žáky exceloval nejrychlejší trefou Radek Palán ze ZŠ E. Rošického, kterému stačilo na branku pouhých 20 vteřin! Skvělý program vyšperkovala ještě autogramiáda fotbalistů FC Vysočina Davida Štěpánka a Marka Koláře.

MCDONALD´S CUP - KRAJSKÉ FINÁLE

Mladší žáci – semifinále: ZŠ Wolkerova H. Brod – ZŠ V. Bíteš 1:0, ZŠ Seifertova Jihlava – ZŠ Na Pražské Pelhřimov 3:0. O 5. místo: ZŠ E. Rošického Jihlava – ZŠ Želetava 5:0. O 3. místo: ZŠ V. Bíteš – ZŠ Na Pražské Pelhřimov 1:2. Finále: ZŠ Wolkerova H. Brod – ZŠ Seifertova Jihlava 3:0. Konečné pořadí: 1. ZŠ Wolkerova H. Brod, 2. ZŠ Seifertova Jihlava, 3. ZŠ Na Pražské Pelhřimov, 4. ZŠ V. Bíteš, 5. ZŠ E. Rošického Jihlava, 6. ZŠ Želetava.

Starší žáci – semifinále: ZŠ Přibyslav – ZŠ E. Rošického Jihlava 1:5, ZŠ Školní V. Meziříčí – ZŠ Počátky 3:0. O 5. místo: ZŠ Kamenice – ZŠ TGM Komenského Třebíč 1:3. O 3. místo: ZŠ Přibyslav – ZŠ Počátky 1:0. Finále: ZŠ Rošického Jihlava – ZŠ Školní V. Meziříčí 0:2. Konečné pořadí: 1. ZŠ Školní V. Meziříčí, 2. ZŠ E. Rošického Jihlava, 3. ZŠ Přibyslav, 4. ZŠ Počátky, 5. ZŠ TGM Komenského Třebíč, 6. ZŠ Kamenice.

Oslava 140 let SDH v Kněžicích.
OBRAZEM: Zábava pro velké i malé. Hasiči v Kněžicích oslavili 140 let