Nebývalému dramatu přidává na zajímavosti fakt, že jde aktuálně o desátou sezonu soutěží po reorganizaci krajů.

DIVIZE D. Z pohledu Vysočiny je dobojováno a úspěšně. Žďár nad Sázavou postupuje z prvního místa do třetí ligy a zbylých pět týmů už má jistou divizní příslušnost pro příští sezonu.

KRAJSKÝ PŘEBOR. Taková zápletka, navíc na obou pólech tabulky, tu dlouho nebyla. O divizi zápolí ještě trojice týmů. Nejblíže prvnímu místu je lídr z Bystřice, který má dvoubodový náskok na Starou Říši. S tou se v posledních týdnech v čele střídá. Na třetí pozici číhá Humpolec, který ale musí doufat, že Bystřice následující kolo doma neporazí Havlíčkův Brod. Jediné sestupové pozici se chtějí vyhnout poslední Nová Ves a o bod lepší Herálec. Ten má i lehčí los. Nová Ves totiž hraje poslední kolo se Starou Říší, která v tu dobu ještě může mít šanci prvního místa.

I. A TŘÍDA – SKUPINA A: Také krásný scénář. O návrat do krajského přeboru se perou vedoucí Chotěboř se Světlou. Rozdíl je tři body, lepší vzájemné zápasy má druhá Světlá. Otevřený je i boj o záchranu. Poslední Habry mají ještě naději. Předposlední rezerva Humpolce má zatím stejně bodů jako na stejném místě Stonařov ve skupině B. Sestoupí horší z nich.

I. A TŘÍDA – SKUPINA B: O něco hraje už jen zmiňovaný Stonařov. Jinak do krajského přeboru jde suverénní Náměšť-Vícenice, o patro níž pak beznadějně poslední Bohdalov.

I. B TŘÍDA – SKUPINA A: Hodně zamotaná soutěž, složité je to na obou frontách. Postupují první dva. Vedou zatím Luka, o tři body zaostávají Horní Cerekev s Kamenicí nad Lipou. Může se tak stát, že všichni budou na stejnu. Tabulku lepších vzájemných zápasů by tak vyhrál aktuální lídr, se kterým by šla do I. A třídy Horní Cerekev. Na dvou sestupových místech jsou poslední Dlouhá Ves, ta už má jistotu pádu do okresního přeboru, a druhé příčce znamenající nižší soutěž se bude snažit vyhnout trojice týmů. Nejohroženější je Chotěboř B, jejíž A-tým navíc bojuje o postup, a tak se nedá čekat výpomoc. Navíc v obou zápasech hraje s celky ze špice, které ještě mají šanci postoupit.

I. B TŘÍDA – SKUPINA B: Hotovo. O soutěž výš jde Želetava s Vrchovinou B. Rozdíl mezi týmy je tři body a hrají spolu následující kolo – jde tedy o to, kdo skupinu vyhraje. S pádem se už dávno muselo smířit Mohelno, které doprovodí už jistojistě předposlední Rozsochy.