Okříšky sice mají v tabulce o tři body více než Luka, a tedy i výhodu toho, že jim stačí k záchraně jen bod, ale psychická výhoda by mohla být na straně Luk nad Jihlavou. Ta už se totiž pomalu ale jistě smiřovala s pádem, na který to tři kola před koncem soutěže opravdu vypadalo. „Ta situace, že už jen můžeme, nám v Okříškách určitě pomohla. Teď je otázka, jestli se to klukům v těch hlavách nezmění, i když my se je snažíme nestresovat. Na trénincích jim říkám, že je to další tuctový zápas, sice důležitý, ale musíme to odlehčit," říká trenér David Votava.

Počty jsou dané. Výhra Luk a prohra Okříšek znamená záchranu prvně jmenovaného, kterému by nahrála lepší bilance vzájemných zápasů. Jakékoli zaváhání celku od krajského města, nebo jakýkoli bodový zisk Okříšek, se rovná pádu Luk. „Je dobře, že se stále o něco hraje. Pokud utkání zvládneme a ve Světlé by to nedopadlo, tak kluky pochválím a ocením jejich přístup," říká kouč.

Jeho tým se v neděli na svém hřišti tedy pokusí přejít přes poslední překážku. A tou bude Přibylav, která na jaře příliš neválí. Spíše naopak. Venku za celou sezonu vyhrála jen jednou, v odvetách je vůbec nejhorší. Celkem ideální soupeř pro Luka, která potřebují vyhrát. „Přibyslav nás na podzim vyučila z produktivity a my jim máme co vracet," komentuje Votava. „Mohli by nám vyhovovat, že mají splněno, že budou hrát klidněji a bez tlaku. Uvidíme, s čím přijedou, kdyby byli kompletní, tak kvalitu mají. Ale my si věříme a ten zápas musíme zvládnout," má jasno trenér.

Ten bude opět řešit sestavu. „No, to bude zase oříšek, ale ti, co nastoupí, budou stoprocentně připravení a budou mít kvalitu na to, aby to zvládli," je přesvědčený Votava.

Souběžně se bude hrát neméně důležitý zápas ve Světlé nad Sázavou, kde bude o záchranu bojovat výběr Okříšek. A Luka prý vyšlou na tento mač informátora, který by měl sdělovat průběžný stav. „I to je možné, ale hráči se výsledek ze Světlé nedozví, aby je to nerozptylovalo," uzavírá David Votava.