Divizní fotbalisté Slavoje Polná využili vládních rozvolnění a po dlouhé době se společně sešli na hřišti. „Bylo nás osmnáct a jsem rád, že jich přišlo tolik a mohli jsme se konečně vidět. Trénovat budeme třikrát týdně,“ hlásí asistent trenéra Patrik Trombelli, kterému se pár hráčů omluvilo, a stejně tak i hlavní kouč Ján Kubík. Ten se zotavuje po artroskopii. „Ale už příští týden by se měl připojit,“ ujistil Trombelli.

V týmu jsou i nováčci. „Vzali jsme všechny čtyři naše odchovance, kteří vychází z dorostu. Ať pokračují. Kam se dál posunou výkonnostně, to se uvidí, ale je důležité je po té dlouhé přestávce podchytit a dát jim tu možnost,“ má jasno jeden z trenérů Slavoje.

Fotbalisté Kněžic měli dvakrát za sebou smůlu.
Tak nějak jsme si už zvykli, ušklíbl se Pařil nad další zmařenou šancí na postup

Trombelli přiznal, že první týden nebude příliš náročný. „Já říkám: pojďme jim někdy na ruku. Než aby se to otočilo vůči nám, že je chceme zadřít, musíme je k tomu zase dostat. Takže ten první trénink byl herní formou, na pěkném hřišti. A takhle to bude celý první týden. Zábavnou formou se je pokusíme znovu nastartovat,“ plánuje nedávno čtyřicetiletý odchovanec Luk nad Jihlavou. „Od příštího týdne už bych chtěl navázat nějakými dynamickým a přihrávkovým cvičením. Zapojíme i střelbu,“ nastínil program.

Do něj se časem přidají zřejmě i přípravné zápasy. „Zatím žádné domluvené nemáme, ale věřím, že s tímhle nebude problém. A když do konce června sehrajeme třeba tři čtyři utkání, mělo by to být dostačující,“ uzavírá Patrik Trombelli.