Jihlavské fotbalistky, vítězky druholigové moravské skupiny, chtěly na svém hřišti lídrovi české soutěže zavařit. Jenže hned na začátku prvního finálového zápasu poznaly, že proti nim stojí velmi kvalitní fotbalistky, které chtějí bitvu o postup do baráže rozhodnout už na Vysočině. A to se liberckému celku takřka povedlo.

Jihlavanky po prohře 0:3, a s vidinou, že ve středu jednou do Liberce, už zřejmě ani nemohou počítat s tím, že si zahrají baráž s ostravským Baníkem.

FINÁLE II. LIGY ŽEN
JIHLAVA – LIBEREC 0:3

Hned ve 4. minutě dostal domácí výběr tvrdý direkt. Na standardku si naběhla Červeňáková a Liberec vedl. „Ten gól přišel strašně brzy. Nepohlídali jsme si náběh," lamentuje trenér Jihlavy Josef Žampa.

Jeho svěřenkyně mohly vzápětí vyrovnat. Jenže Štefaniková sama před hostující brankařkou selhala. „Byla to stoprocentní šance, kdyby jí dala, mohlo to být jiné, takhle byl Liberec na koni a dělal si na hřišti, co chtěl," doplňuje.

A jeho slova potvrzuje i situace po čtvrt hodině hry, kdy se prosadila Pomijová. „Bylo to jako přes kopírák s tím prvním gólem. Zase jsme nedokázali obsadit hráčku po standardce," zoufá opětovně Žampa.

Liberec byl i po zbytek první půlky lepší, běhavější, důraznější a přesnější. Ovšem vedení už navýšit nedokázal.

Po změně stran se hra opticky vyrovnala, jihlavské hráčky si více hlídaly nebezpečné ofenzivní výpady Liberce, ale situaci z 56. minuty pokrýt nedokázaly. Z otočky se prosadila znovu Červeňáková a bylo to 3:0 pro hostující tým.

Vysočina chtěla prohru alespoň zmírnit, ale v koncovce byla bezradná. „Šance jsme tam nějaké měli, ale neumíme je správně řešit. Spíš to děláme naopak, když máme střílet, tak přihráváme, a když přihrávat tak střílíme," říká kouč, který uznal, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. „Zaskočili nás rychlostí a tvrdostí, dojížděli to a nic nenechávali náhodě. Zakončovali ze všech pozic. Měli výborně propracované standardky. A my v týmu ani nemáme tak zkušené hráčky, jako má Liberec," dodává.

Góly: 4. a 56. Červeňáková, 15. Pomijová. Rozhodčí: Křížová – Bártová, Soukupová. Poločas 0:2. Diváci: 150. Poločas 0:2. FC Vysočina Jihlava: Havrdová – Juříčková (78. Lačná), Štefaniková, M. Žampová, Z. Žampová – Šerá, Macháčková (46. Valentová), P. Žampová, Vodičková (86. Wasserbauerová) – D. Procházková, Čechová (86. Vinická).