„Zatím jsme moc neztratili. Rozhodně není důvod k panice. Při pohledu do tabulky pravdy jsme na nule a Zlín má jeden plusový bod,“ nepanikaří jihlavský kouč Luboš Urban.

„Utkání se muselo divákům líbit, padaly branky, bylo napínavé až do konce. Na druhou ligu to byl pěkný fotbal,“ shrnul jihlavský kapitán Michal Kadlec.
Zpočátku se však na trávníku moc zajímavého nedělo. „Do utkání jsme vstoupili dobře a nenechali se zatlačit,“ pochvaloval si Urban, který na jaře ještě v první lize prohrál ve Zlíně se Střížkovem.

„Prvních dvacet minut jsme neměli tak kvalitních jako v předchozích domácích zápasech,“ uznal jeho protějšek Ladislav Minář.

Ve 20. minutě však zčista– jasna udeřilo. Nejlepší hráč vítězů Jelínek posadil míč na hlavu Kroupy, který se vyšplhal přes Kadlece a hlavou zavěsil. „Zlín byl hodně důrazný v šestnáctce. Říkali jsme si, že těží z balonů ze stran, jenže jsme je nedokázali odvrátit,“ litoval Kadlec.

„Od prvního gólu nás soupeř přehrával a valil se na nás jeden útok za druhým. Do přestávky domácí dominovali,“ viděl Urban. „Gól nás nakopl,“ souhlasil Minář.

Výsledkem ale byla pouze trefa Žůrka po samostatné akci. Lukaštík definitivní pojistku odmítl a ve dvou stoprocentních šancích selhal.

Po obrátce se sice Vysočina tlačila na polovinu Tescomy, dlouho ale Kořínka vážněji neohrozila. Až v 70. minutě proměnil Kadlec pokutový kop po teatrálním pádu Tecla, který rozhodčí Benedikt spolkl jako kapr kukuřici. „Po penaltě jsme ožili. O tom, že jsme nevyrovnali, rozhodla naše nezkušenost v brejkových situacích,“ zmínil Urban obří možnost Pešky, který zblízka ve skluzu pálil vedle.

„Zase jsme polevili, a stejně jako s Čáslaví se třepali o výsledek. Na druhou stranu je to pro lidi zajímavější. Trenérovi ale takhle rychle přibudou šedivé vlasy,“ smál se autor první zlínské branky Karel Kroupa.

Obavy domácích o vítězství rozehnal až jihlavský stoper Tlustý, který ve snaze odkopnout míč Žůrkovi ho nasměroval v 87. minutě do vlastní sítě. Vyběhnutý brankář Winter neměl nárok.

„Šťastný gól,“ oddechl si Minář. „Byl bych ale velmi zklamaný, kdybychom po takovém průběhu nezvítězili,“ zdůraznil zlínský trenér, jehož výběr označil Urban za aspiranta postupu číslo jedna. „Tak kvalitní základní jedenáctku nemá ani Žižkov. Posledních třicet minut jsme to ale domácím hodně zkomplikovali,“ cenil si kouč Jihlavy. „Uvidíme další kola. Hlavně mě zajímá, jak budeme hrát venku,“ odmítl Minář alespoň prozatím roli favorita druhé nejvyšší soutěže.