V krajském derby se střetnou staří známí, během osmi let to bude jejich již třetí vzájemný pohárový duel. Pravidelně se oba celky střetávají i v přípravných obdobích, naposledy v červenci vyhrála Jihlava 3:0.

V Novém Městě přistupují k poháru pragmaticky. Jako nováček třetí ligy získala Vrchovina ve dvou úvodních zápasech pouze bod a veškerá její pozornost se tak musí upínat na další mistrovská utkání. „Možná tím lidi naštvu, ale od chvíle, kdy jsme se rozhodli, že půjdeme do MSFL, je pro mě pohár na vedlejší koleji,“ řekl novoměstský trenér Richard Zeman.
Právě pod jeho taktovkou dokázalo Nové Město v roce 2010 druholigovou Jihlavu senzačně vyřadit. Tehdy byla Vrchovina nováčkem v divizi, nyní je o patro výš. „Je to historie. Dneska má Jihlava trenéra, který nás rozhodně nepodcení,“ ví Zeman.

Mimochodem, toto bude již třetí vzájemné pohárové střetnutí obou týmů. Rok po ostudě Jihlavané v Novém Městě další propadák nepřipustili a vyhráli jasně 5:0.

Receptem k úspěchu nad favoritem bude pochopitelně udržet co nejdéle čisté konto. „V mistrovských zápasech máme problémy s bráněním ve vápně. V tom nás Jihlava dokonale prověří a my se musíme zlepšit,“ nabádá novoměstský lodivod.

Ten bude v útoku spoléhat na Tomáše Dubu, pro kterého půjde o pikantní duel. Po příchodu na hostování právě z Jihlavy se o víkendu poprvé zapsal mezi střelce, když dvěma góly zařídil remízu s Rýmařovem. „Jsem za něj rád, že mu to vyšlo, ale mohl dát klidně hattrick. Jeho výkony půjdou nahoru,“ dodal Zeman.

FC Vysočina versus Táborsko.
Další výhra. Jihlava sestřelila Táborsko ze vzduchu

Jihlavský stratég Martin Svědík rovněž plánuje do utkání nasadit borce, kteří toho dosud ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE příliš neodehráli. „Určitě dostanou příležitost hráči, kteří na ni dosud čekali a nepochybně mají kvalitu,“ naznačil Svědík větší prostor například pro Novotného, Machuču, Nerada nebo Vedrala. Šetřit naopak bude zkušené lídry Vaculíka nebo Tlustého.

To ale neznamená, že by snad Vysočina, aktuální lídr druhé ligy, rezignovala na postup do dalších kol. „Do utkání v Novém Městě jdeme s jednoznačným cílem vyhrát a postoupit do dalšího kola. V poháru chceme proniknout co nejdál,“ vyhlásil Svědík jednoznačně po posledním ligovém utkání s Táborskem.

MOL Cup, kompletní program 1. kola

Úterý 14. srpna: Klatovy – Táborsko, Slatiňany – Hradec Králové, Nový Jičín – Vítkovice, Rýmařov – Třinec, SFK NOVÉ MĚSTO – VYSOČINA JIHLAVA (17.00), Otrokovice – Vyškov, Rakovník – Vltavín Praha.
Další program, středa 15. srpna: Frýdlant n. O. Frýdek-Místek, Tasovice – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (17.00), Šumperk – Uničov, Líšeň – Prostějov, POLNÁ – HUMPOLEC (17.00), Slavičín – Val. Meziříčí.
Úterý 21. srpna: Jindřichův Hradec – České Budějovice, Mariánské Lázně – Ústí nad Labem, Lanškroun – Pardubice.
Středa 22. srpna: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Brno (17.30), Přepeře – Chrudim, Kozlovice – Znojmo, Brandýs nad Labem – Žižkov.

Ilustrační foto
Radešínská Svratka zahájila účinkování v I. A třídě ziskem bodu