Počasí se příliš neumoudřilo a Okresní fotbalový svaz Jihlava vyhodnotil situaci následovně. „Stanovisko je takové, že jsme to nechali na klubech. Někteří chtěli hrát, tak jsme to všechno nechtěli odvolávat. Oni měli čas do pátečních 12 hodin nahlásit, jestli hrát chtějí, nebo ne,“ uvedl sekretář OFS Jihlava Marie Sobotková.

Nakonec to dopadlo tak, že hrát se určitě bude v Lukách nad Jihlavou, kde využijí umělou trávu. I jihlavská „umělka“ splní svůj účel a poslouží týmu Roma Jihlava. Na přírodních trávnících by se mělo hrát v Černíči, Stříteři a Puklicích. „Zbytek se vyjádřil, že terén není způsobilý. Náhradní termín tohoto kola je 8. května,“ upřesňuje Marie Sobotková.

Tu vůbec netěší, že odvetná část startuje v takovém stavu. „Samozřejmě se nám tím začátek jara zkomplikuje. My jsme tyhle zápasy chtěli hrát už na podzim, což se nepodařilo, a teď se neodehraje také téměř nic. Doufejme, že alespoň příští týden před Velikonocemi to 15. kolo odehrajeme,“ přeje si sekretář OFS Jihlava.

SOBOTA:

Okresní přebor: Puklice – Rantířov B, Luka n. J. B – Ždírec (UT Luka). III. třída: Černíč B – Věžnice, Roma Jihlava – Brzkov (15.30, UT Na Stoupách).

NEDĚLE:

IV. třída mužů: Střítež – Hodice.

Pokud není uvedeno jinak, začínají zápasy v 15 hodin.

Lukáš Masopust.
Jihlavský fotbal se těší na osmého odchovance v reprezentaci