Kvalifikace o fotbalové Euro 2024 v Německu je v necelé polovině. Češi v červnovém termínu splnili povinnost a na půdě trpaslíka z Faerských ostrovů zvítězili 3:0. Navrch pak přidali „přátelskou“ výhru 4:1 v Černé Hoře. Svěřenci trenéra Šilhavého jsou se sedmi body na čele tabulky, na mistrovství Evropy jdou přitom přímo hned dva nejlepší celky.

Březnová ostudná remíza v Moldavsku dostala nový nádech po úterní prohře spolufavoritů skupiny z Polska v jedné z nejchudších zemí starého kontinentu. Co z toho vyplývá pro podzimní závěr kvalifikace?

Pořádné radosti si v uplynulé sezoně užili fotbalisté FC Žďas Žďas až do sytosti. Druhé místo konečné tabulky moravskoslezské divize D je výborným výsledkem.
Postupujeme po správné cestě, lebedil si kouč fotbalistů FC Žďas Václav Pohanka

Předně se Jaroslav Šilhavý musí přestat bát sáhnout do sestavy. Každý kouč má svá oblíbená a prověřená jména, ale pokud nemají formu, musí prostě hrát ten, kdo ji má. Nechat nyní sedět na lavičce třeba záložníka Černého, to je holý nerozum.

Současně se ukazuje, že jakmile se v kabině české reprezentace začne příliš kalkulovat a opatrnicky vyčkávat, je zle, viz již zmíněný zápas v Moldavsku. V Česku je spousta jmen, která nabízí velice solidní evropskou kvalitu, pokud dostanou šanci, postup nemůže reprezentaci uniknout.