Česká fotbalová reprezentace je aktuálně bez trenéra. Jaroslav Šilhavý prokázal, že je charakterním člověkem, ačkoliv nad některými důvody, kterými vysvětloval svoji rezignaci, lehce zůstával rozum stát. Ale o to již nyní vlastně vůbec nejde.

Spíše mě zarazilo lavírování, které lze nyní pozorovat ze strany vedení FAČR. Očekával bych, když otázka dalšího pokračování Šilhavého u týmu bylas velkým otazníkem, že má vedení asociace připravené nějaké trumfy v rukávu.

To znamená konkrétní jména, s nimiž okamžitě po Šilhavého rezignaci začne jednat. V situaci, kdy je prakticky vyloučená varianta zahraničního kormidelníka, se reálně bavíme o jménech, na jejichž počet by nám stačily prsty jedné ruky. Tedy nic extra složitého.

Takto se nechali fotbalisté Velké Bíteše vyfotit před srpnovým utkáním 3. kola na půdě Břeclavi, kde vítězstvím nastartovali svoji následující velice úspěšnou sérii.
Fotbalisté Velké Bíteše na podzim nepropadli, rozhodně ale mají na vyšší příčky

Teď mi to ale připadá, že se doslova vaří z vody, což ve mně budí hrůzu z toho, že do prestižní funkce nepřijde ten nejlepší, ale spíše ten kdo zbude. Prostě už bude svaz jakoby v takovém presu, že vlastně budou muset být všichni rádi, že už se jméno nového kouče ví.

Ono to sice vypadá, že do Eura, které v Německu vypukne příští rok v červnu, je času dost, ale opak je pravdou. Jen výběr místa, kde příští rok reprezentace rozbije svůj hlavní stan, dále kde proběhne závěrečné soustředění, soupeři pro přípravné zápasy, komunikace s hráči (i těmi nyní nechtěnými…)… Je toho více než dost!

Každý den, kdy je místo trenéra repre neobsazené, může přijít hodně draho. Kdy se tedy dočkáme?