Na hřišti v nedaleké Věžnici se hráčům představilo nové trenérské duo Haubert, Karsten.

V polenském kádru je na seznamu třiadvacet jmen. „Je to dvacet hráčů a tři gólmani. S tím, že se to protřídí, protože tam jsou i dorostenci,“ upřesňuje nový hlavní trenér Polné Ludvík Haubert. Včerejší zahájení vzal kouč vyloženě jako seznamovací. „Po proslovu si hráči zahrají bago nebo fotbálek,“ nastiňoval před úvodním tréninkem.

V následujících dnech už ale hráči budou muset tvrdě pracovat. „Budeme trénovat třikrát týdně, a v úterý a ve středu si hráči trochu hrábnou. V pátek bych se chtěl věnovat už i nějakým herním věcem,“ říká Haubert.

Své nové svěřence prý moc dobře nezná, takže obrázek o kvalitě hráčů si bude vytvářet při trénincích.

„Zpočátku půjde o seznamování. Znám tam asi tři kluky, jinak jdu do neznámého. Ale pan Skočdopole mi ke každému hráči něco napsal, takže už trochu vím,“ říká trenér, kterému samozřejmě nejvíce napoví utkání. Těch sehraje Polná dostatek. „Máme v plánu pět přáteláků, se samými těžkými soupeři z vyšších soutěží, a to je na tak krátkou dobu, myslím, dost,“ tvrdí.

Soustředění, narozdíl od Staré Říše, Polenší neabsolvují. „V létě ne, nestihneme to. A na turnaj se také nikam nechystáme,“ komentuje polenský kouč.

Dobrá parta

A co od nového angažmá bývalý dobronínský trenér očekává? „Určitě to, že tento kádr by měl být fotbalově někde jinde a i z mojí strany to bude něco nového,“ říká Haubert. „Hlavně si chci s hráči padnout do oka, i když nějaký ten odstup tam být musí. Chtěl bych to stmelit, být dobrá parta, to dělá dvanáctého hráče. Spíš chci, aby to fungovalo na bázi dobrovolnosti,“ má jasno.

Jasné jsou i vytyčené cíle. „Každopádně se pohybovat ve vrchních patrech tabulky,“ potvrzuje tradiční metu. „Hlavně hrát pěkný fotbal, který bude hráče bavit a líbit se fanouškům,“ doplňuje Haubert.