Soudě podle konečného výsledku, řešení úspěšné nebylo, Vysočina prohrála 2:4.

Trenéra Františka Komňackého těšilo, že jednozápasový trest pro Tomáše Marka vypršel ve středečním poháru, a hráč bude moct na horké teplické půdě nastoupit. Nestalo se tak. Marek byl kvůli zdravotním problémům pouze na lavičce, nastoupit nemohli Kopic s Joslem, stále není k dispozici ani Šilinger. Na krajích obrany se tak objevili Jánoš s Vaculíkem.

Při další zdravotní absenci chyběl rovněž Lukáš Masopust, a po odchodu Arnolda Šimonka do Turecka tak Na Stínadla vyběhla zbrusu nová jihlavská sestava. A ta měla čelit ohromné ofenzivní síle domácích.

Taktické chyby

Chvilku se zdálo, že by mohla Jihlava favorita potrápit. Dostala se do vedení, měla další šance. Do těch se ale dostávali i domácí, kteří je na rozdíl od hostů proměňovali. „Pro mě je naprosto nepochopitelné, jak se mohou hráči soupeře při našem vedení, nebo za stavu 1:1, dostávat do tolika brejků," kroutil po utkání hlavou Komňacký. „Ale ani hráči mi to nejsou schopní vysvětlit. To jsou prostě naivní chyby, které ještě musíme z naší hry odstranit."

Vysočina přes čtyři inkasované branky dokázala odehrát v Teplicích zajímavou partii, ale prostupná obrana ji prostě sráží. „Naše hra v defenzivě postrádá větší kvalitu a důraz. Dopředu jsme byli nebezpeční, ale dostat čtyři branky je příliš," ví trenér.

Obranu Vysočiny už před utkáním posílil Krejčí, proti Slavii už by měli být připraveni i Marek s Kopicem. „Bylo vidět, že jsme v tomto složení obrany hráli poprvé. Ale myslet musíme i na posílení útoku po odchodu Šimonka, se kterým jsme počítali. Harba není klasický hrot, a Přeučilovi se zatím nedaří podle našich představ," připouští Komňacký možné další posílení kádru.

A reakce kouče na současné postavení Vysočiny v tabulce? „Z porážky v Teplicích nebudeme dělat závěry. Ale domácí utkání se Slavií musíme zvládnout. Po reprezentační přestávce nás čekají tři důležité zápasy s týmy naší úrovně, a neradi bychom do nich šli s pouhými čtyřmi body," tuší Komňacký, že nedělní duel se Slavií bude pro Vysočinu minimálně stejně klíčový jako pro peněženky sešívaného soupeře.