SAPELI POLNÁ – V. MEZIŘÍČÍ B
NE 10.30, r. Půlpán

Jiří Babínek (trenér Sapeli Polná): Byli bychom neradi, kdybychom pokračovali ve šlépějích prvního domácího utkání s Okříškami. Určitě chceme bodovat, i když jsme si vědomi toho, že soupeř může přijet posílený, protože jeho áčko hraje v sobotu, ale termín jsme kvůli tomu měnit nechtěli. Očekávám vyrovnaný zápas, ve kterém chceme získat tři body. Myslím, že bychom měli na to venkovní utkání navázat a doma to potvrdit.

Středeční tragická nehoda na dálnici D1.
Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Petr Munduch (trenér V. Meziříčí B): Jedeme na půdu soupeře, který je velice nepříjemný, navíc se nám na ně vůbec nedaří. V náš neprospěch hraje i hřiště menších rozměrů ve Stáji, ale musíme se s tím poprat a zkusit přivézt nějaký bod. Citelnou pro nás bude ztráta Krčála, který se zranil v minulém utkání.

Absence – Sapeli Polná: Bambula (dovolená), Kozojed (dovolená), Matějíček (zranění). V. Meziříčí B: Simandl (dlouhodobé zranění), Svoboda (pracovní povinnosti), Pavelec (dovolená), Krčál (zranění).

HUMPOLEC – KOŠETICE
NE 16.30, r. Niederle

Ján Kubík (trenér Humpolce): Košeticím se povedl vstup do sezony, mají šest bodů, porazily silnou Novou Ves. Určitě budou chtít něco uhrát i u nás. Nováčkovská euforie je očividná. To, zda uspějeme je ale hlavně o nás a o naší hře. Musíme využít předností velkého hřiště, vsadit na pohyb. Uvidíme, jestli s námi vydrží soupeř běhat.

Jan Starý (trenér Košetic): Minulý zápas se nám povedl nad očekávání, porazili jsme silného soupeře, máme tedy šest bodů. Stoprocentní je ale i Humpolec. Jak znám trenéra Kubíka, který trénoval i mě, tak nás čeká fyzicky velmi dobře připravený soupeř. Věřím, že se všichni hráči s lehkými zraněními dají do kupy a nastoupíme v plné síle. Bod by byl pro nás úspěchem.

Absence – Humpolec: nikdo. Košetice: nikdo.

SPEŘICE – CHOTĚBOŘ

NE 16.30, r. Pavlas

Jiří Holenda (trenér Speřic): Pro nás je to třetí souboj s kandidátem na postup. Alespoň tak to vnímám já. Chotěboř navíc zvládla začátek sezóny, má výsledky. Musíme se připravit na jejich propracované strandardní situace a také zachytávat včas rychlé hráče. Budeme vycházet ze zajištěné obrany, zároveň naším cílem bude ofenzivní pojetí hry.

Josef Soural (trenér Chotěboře): Nálada je v týmu dobrá, tak si nechceme kazit náladu z dobrého startu do soutěže. Speřice budou nepříjemný soupeř, mají mladý ambiciózní tým a specifické prostředí. Mě tato konfrontace s tímto soupeřem zajímá. Bude to zase něco jiného než ty předešlé dva zápasy.

Absence – Speřice: Jiří Holenda (zranění). Chotěboř: Ďoubal, Čáp (oba zranění).

KOUTY – PELHŘIMOV

NE 16.30, r. Pojezný

Richard Chylík (trenér Koutů): Pelhřimov i my jsme ve stejné situaci a obě mužstva budou chtít bodovat. My chceme doma vyhrát, odčinit porážku z prvního zápasu před vlastními diváky a povzbudit se do dalších bojů. Měli bychom být kompletní. Jen navrátilci po zranění nemusí být v top formě, ale nasazení, odhodlání a chuť po vítězství jim chybět nebude.

Martin Moravec (trenér Pelhřimova): Úvod sezony se nám jednoznačně nepovedl. Musíme zapracovat na tom, aby přišlo zlepšení a odrazit se od základních věcí, kterými jsou bojovnost a koncentrace. Pokud se nám tohle povede, věřím, že se projeví i fotbalovost týmu.

Absence – Kouty: nikdo. Pelhřimov: nikdo.

Počátecké náměstí - ilustrační foto
Nový ředitel: Divadelní prostředí znám, takže vím, do čeho jdu


NOVÁ VES – OKŘÍŠKY

NE 16.30, r. Krondráf

Radek Šikola (trenér Nové Vsi): Myslím si, že nás čeká urputný boj. V minulé sezoně jsme Okříšky dvakrát zdolali, ale pokaždé to byl těsný výsledek. Doufám, že v domácím prostředí uhájíme tři body. Po zranění se vrací útočník Jan Starý, který by měl již být k dispozici.

Gustav Cabúk (trenér Okříšek): Cílem je potvrdit výbornou bilanci, ale nebude to jednoduché. Zraněný je pořád Dočkal a přibyl k němu Široký. S bolestmi zad laboruje Bastl, ale o jeho startu se rozhodne až před zápasem. V týdnu nám z tréninku odkulhal Zeman, snad bude v pořádku. Tím nám budou ze základní sestavy chybět minimálně dva hráči. Nedá se nic dělat, ostatní je musí nahradit. Naopak je ve hře návrat Večeři po zranění. Chceme uspět a soupeře překvapit dobrou hrou, ale musíme se vyvarovat chyb, po kterých jsme se dostávali pod tlak.

Absence – Nová Ves: Josef Šandera (pracovní povinnosti), T. Novotný I, T. Novotný II (oba dlouhodobé zranění). Okříšky: Dočkal, Široký (oba zranění).

PŘIBYSLAV – BYSTŘICE

NE 16.30, r. Fridrichovský

Miloš Krčál (trenér Přibyslavi): Musíme zopakovat výkon proti Pelhřimovu, a ne z minulého týdne ve velkém Meziříčí, to by body nebyly. Náš výkon je postavený na bojovnosti, protože moc tvořivých hráčů nemáme. Ještě uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme.

Oldřich Veselý (trenér Bystřice): Přibyslav minule prohrála, proto určitě bude chtít zvítězit. Pro nás je to velká neznámá, ale rozhodně mají kvalitní mančaft, který boduje hlavně doma. My tam ale jedeme s cílem si také nějaký bod odvézt, nejlépe všechny tři.

Absence – Přibyslav: Pospíchal (disciplinární trest), Pochop (dovolená). Bystřice: Chocholáč (dovolená).

Petr Weiss
Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení


LEDEČ N. S. – JAROMĚŘICE

NE 16.30, r. Porupka

Zdeněk Jungvirt (trenér Ledče n. S.): Nám nic jiného nezbývá, než napravit bodovou ztrátu ze Speřic. Jaroměřice dokáží být do velkého vápna nebezpečný a na jaře nám to u nich dělalo problémy. My budeme hrát naší nátlakovou hru, ale musíme proměnit šance, to nás trápí nejvíce.

Tomáš Novotný (trenér Jaroměřic n. R.): Potkají se dvě mužstva, která již potřebují bodovat. Soupeř po dvou venkovních porážkách, nebude chtít ztratit body i doma, takže nás čeká velmi těžké utkání. Bohužel nebudeme kompletní, ale s tím se musíme vypořádat a poprat se o dobrý výsledek.

Absence – Jaroměřice: Radim Menčík (dovolená). Ledeč n. S.: nikdo.