Talentovaný obránce Matěj Hybš je kmenovým hráčem pražské Sparty, kde prožil v uplynulé sezoně mnoho pozitivního. Získal mistrovský titul, podílel se na vítězství v domácím poháru.

Ještě o rok dříve byl dokonce v základní sestavě Sparty v domácím utkání Evropské ligy s Chelsea.

Další šance ale nepřicházely, proto v průběhu podzimu přijal hostování do konce sezony v jihlavské Vysočině. A hned v jejím žlutém dresu potvrzoval, že je oprávněně stabilním článkem kádru mládežnických reprezentací.

Dres se lvíčkem obléká už od 16 let. V té do 21 let se poprvé objevil v listopadu 2012 v přípravě se Švédskem. Kvalitní výkony v jihlavském dresu jej nominovaly i na v úterý skončené pětidenní soustředění v Praze.

V jeho rámci Lvíčata odehrála i dvě utkání. To s Dánskem jenom sledoval z lavičky, proti Německu ale odehrál celý zápas. „Jsem s tím utkáním spokojený, hlavně s výsledkem," uvedl Hybš skromně pro Deník po skončení utkání. „Kdyby nám někdo řekl, že budeme remizovat, asi bychom to brali. Německo je asi nejsilnější protivník v Evropě, má největší výběr kvalitních hráčů," ocenil sílu favorita blížícího se evropského šampionátu této věkové kategorie.

Z českého pohledu byla kvalitnější první půle. V ní se i Hybš zapojoval do rychlých kontrů, po jeho pěkné přihrávce pálil Zmrhal z dobré pozice těsně nad. „V prvním poločase jsme byli aktivní, Němce jsme do ničeho nepouštěli, sami jsme byli vepředu nebezpeční. Je škoda, že jsme nevyužili něco víc z našich brejků," želel levý bek týmu.

Po změně stran se karta obrátila a Němci začali potvrzovat slova o své síle. „Oni přidali, hráli dobře. My jsme naopak byli takoví pasivní. Z toho vznikaly i šance, které měli. Naštěstí nás tam Pavlis (brankář Jiří Pavlenka pozn. autora) několikrát podržel, a obdrželi jsme jen jednu branku," oddechl si Hybš.

Lvíčata absolvovala poslední letošní sraz, další bude následovat až v březnu příštího roku. Naznačoval už trenér Jakub Dovalil hráčům, jaké mají šance na červnovou nominaci? „Kdepak, EURO je ještě daleko. My se pereme každý sám za sebe o svoji šanci na mistrovství být. Záležet také bude na tom, jak se nám bude dařit v klubech. Nějaká hrubá kostra týmu už je asi jasná, ale kdo nastoupí na první zápas proti Dánsku, to je otázka, která bude zodpovězena až v ten konkrétní den. Já ale udělám všechno pro to, abych u toho mohl být," přesvědčuje pevným hlasem současný jihlavský hráč.

Pokud jde právě o klub, Matěje čeká v sobotu poslední letošní ligové vystoupení. Příští týden proti mateřské Spartě nebude moci kvůli dohodě klubů nastoupit. On sám je rád, že mohl pravidelně ligu hrát, byť právě podzim v Jihlavě byl velmi turbulentní. „Zpočátku to nebylo dobré," přiznává Hybš. „Přišel jsem do Jihlavy v průběhu podzimu, a asi čtyři kola to z mého pohledu nebylo ideální. Pak se to ale všechno zvedlo, nyní máme docela formu. Vysočina už není považovaná za outsidera, a mohu slíbit, že tam opět nebudeme chtít prohrát. Rozhodně tam pojedeme pro další výhru."

Otázku dalšího působení v Jihlavě, nebo někde jinde bek neřeší. „Tak já mám smlouvu v Jihlavě na rok, takže případná změna by záležela na vyjádření Sparty, jestli by mě chtěla do přípravy nebo něco podobného. Nyní se soustředím pouze na utkání v Liberci, co bude potom, to teprve uvidím," nezatěžuje si mysl spekulacemi Hybš.