Osmatřicetiletý bývalý záložník fotbalové Jihlavy kývl na nabídku divizní Polné, která přišla o Vladimíra Hekerleho. Ten zamířil do konkurenčního Žďáru.

„Po konci profesionální kariéry se o mě v Polné dobře postarali, teď jim to tam jdu splatit," říká Lovětínský, který naposledy působil jako asistent u juniorky FC Vysočina.

S čím se do Polné v nové roli vracíte?
Určitě zúročit trenérské zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Zejména pak od pana Vrzáčka z jihlavské juniorky.

Trenér Vrzáček už s předstihem deklaroval, že v Jihlavě po letech skončí, byl jste rozhodnutý i vy?
Čekal jsem na jméno nového trenéra a rozhodl jsem se také v juniorce nepokračovat. Poté přišla nabídka z Polné. Pan Skočdopole (předseda klubu – pozn. redakce) se o mě po konci hráčské kariéry v Jihlavě postaral a já jsem mu do dneška dlužný, teď mu to jdu splatit.

Bude to v roli hrajícího trenéra?
Pan Skočdopole si to přál, ale divizi jsem už dva roky nehrál. Pokud bych měl někde pokračovat jako hráč, tak to spíš vidím na I. A třídu nebo něco takového.

Právě I. A třídu jste teď na jaře na půl roku okusil v Třešti, kam jste se šel rozehrát po vleklém zranění kolena, jak návrat na hřiště hodnotíte?
Velice pozitivně. I když jsem kvůli kolenu ze začátku moc netrénoval, postupně jsem se do toho dostával a bavilo mě to čím dál víc. Ke konci sezony jsem to už zvládal i s tréninky a musím přiznat, že mě trochu i mrzí, že cyklus co týden, to zápas už asi nebude pokračovat. Prioritou teď prostě bude Polná.

Slavoj má za sebou výsledkově divoké jaro, které asi vypovídá o nevyrovnané výkonnosti. Je to věc, na které budete chtít po svém nástupu zapracovat?
Ty výsledky byly dané také tím, že se Polná zavčas zachránila. Pak asi přišlo uspokojení, což tak prostě většinou bývá. Samozřejmě na něčem tam chci zapracovat, ale to si nechám pro sebe.