Jak se mu to poštěstilo? Stal se jedním z jedenácti výherců projektu McDonald's Den plný fotbalu.

Tomáš Rosický, Petr Čech, Roman Hubník, Petr Jiráček, Jan Rezek, Milan Baroš, Michal Kadlec, Theodor Gebre Selassie… A před ním Vítek Jirků. Tak se řadila česká reprezentace k nástupu před prvním zápasem s Ruskem. Každý z fotbalistů byl doprovázen mladým průvodcem. „Samozřejmě měl každý zájem o Rosu (Tomáš Rosický), nebo Čechína (Petr Čech). Já jsem si přál jít s Petrem Jiráčkem nebo Theodorem Gebre Selassiem. Taťka mi poradil, abych šel za Theem. Prý Jihlavák doprovodí na Euru Jihlaváka," uculoval se Vítek.

Při příchodu na hřiště došlo i na krátkou konverzaci. „Zeptal se mě, odkud jsem. A když jsem mu odpověděl, že z Jihlavy, tak mi řekl, že tam hrál. To jsem ale věděl," chlubí se.

Při životním okamžiku zakončeném českou hymnou mu žádné překotné myšlenky hlavou neběžely. „Stál jsem tam na trávníku a díval se na stadion. Byla tam skvělá atmosféra, pro mě je to velký zážitek," tvrdí Vít Jirků. Ten mu výrazněji nezhořkl ani při porážce českého výběru 1:4, i když to spolu s otcem musel sledovat ze sektoru, kde bylo plno Rusů. „Zklamaný jsem byl, ale nikdy nezapomenu. Hlavně na tunel vedoucí na hřiště, kde jsem potkal všechny naše hráče."