Jaroslav Kříž je vedoucí A-mužstva, hrajícího I. A třídu, koordinátor práce s mládeží, administrátor webových stránek klubu, asistent sekretáře, autor článků a reportů, organizátor fotbalových kempů pro mládež z Třeště i širokého okolí, správce FB stránek klubu. „Ale také především sympatický chlapík, který navzdory těžkému osudu věnuje s obrovským zápalem fotbalu v Třešti maximální úsilí i všechen volný čas. Náš amatérský klub čítá sto šedesát dva členů a žádný z nich si nedokáže fotbal v Třešti bez Jardy představit,“ shrnul to nejpodstatnější o velkém srdcaři jeden z hráčů Michal Tausch.

SPECIÁLNÍ ZÁPAS. Jihlavská Dukla v sobotu hrála proti Přerovu na počest válečných veteránů. Významný zápas to byl i proto, že se jednalo o domácí premiéru trenérů Ujčíka a Nekvasila.
Přerov nájezdy odmítl, Dukla padla v prodloužení

„Já mu to vytmavím, že mě nominoval,“ smál se Jaroslav Kříž. „Ale pro tohle to rozhodně nedělám. Nechtěl jsem být nominovaný. Já to dělám proto, protože mě to baví. K fotbalu jsem se dostal díky mým synům, které jsem sem přivedl v šesti letech. Začal jsem v tu dobu pomáhat s trénováním, a pak mě k tomu přitáhli v klubu ještě víc, takže se starám o mládež, a teď už celkem i o chlapi. Jsem takovej blbec pro všechno,“ zasmál se osmačtyřicetiletý rodák z konkurenční Telče, který prý v mládí hrál fotbal jen půl roku. „V té době se hlavně jen běhalo, míč jsme viděli pět minut na konci tréninku, a to mě nebavilo, takže jsem ho hrál hlavně za barákem,“ vzpomíná.

Drží je nad vodou

Letošní rok byl pro něj, jeho rodinu i celý fotbal v Třešti velmi smutný. Tragicky totiž zahynul jeho teprve sedmnáctiletý syn Jiří. S fotbalem se ale Jaroslav Kříž rozloučit ani přes tyto těžké chvíle nedokázal. „Říká se, že by se měly spálit všechny mosty, ale já nevidím důvod, proč končit. Spíš naopak. I proto, jak se zachovali lidi, jak nás podporovali, tam budu dál. Ta komunita nás drží nad vodou, mě i celo rodinu,“ poděkoval blízkým fotbalovým kamarádům Jaroslav Kříž.

Každý má koníček

Práce v klubu ho přitom připraví o dost volného času. Takřka většinu. „Asi těžko se to dá spočítat. Dávám mimo jiné aktuální zprávy na web, už jen dostat informace je někdy těžké, a já během pondělí až středy připravuji tak osm referátů. Ale každý má nějaký koníček, a já mám takový. Ze začátku se to ženě moc nelíbilo, ale i ona si tam našla dobrou partu a teď už si nedokáže víkend bez fotbalu představit,“ doplňuje výpravčí vlaků v Telči, který se v TJ Slavoj Třešť pohybuje už třináct let, A přestože v tuto chvíli fotbalový podzim skončil, a má volnější režim, tak bez fotbalu to tak úplně nepůjde. „Kluci hrají futsal, takže budu chodit tam,“ má jasno Jaroslav Kříž.

Anketa Osobnost amatérského fotbalu 2019, která se koná v rámci programu Gambrinus Kopeme za fotbal, vyvrcholí 9. prosince vyhlášením celkového vítěze. Jestli ale Jaroslav Kříž do celorepublikového finále postoupí, bude záležet na hlasování, které odstartuje na www.denik.cz 27. listopadu.