Čerstvě osmnáctiletý mladík, který se překvapivě postavil do stoperské dvojice vedle Mohameda Tijaniho, přitom do té doby nastupoval výhradně za dorost. V dospělé kategorii má na kontě pouze třináct minut v pohárovém duelu proti třetiligové Hostouni.

„Že nastoupím, jsem se dozvěděl na dopoledním tréninku v den zápasu. Abych se přiznal, trochu mě to rozklepalo. Na začátku zápasu to bylo i trochu vidět, když mi odskočily dva míče,“ řekl po těsné porážce 1:2.

„Je to Sparta, takže to byl hodně těžký zápas. Na druhou stranu jsme měli šance, bohužel oba inkasované góly padly po našich chybách,“ uznal.

Sám sváděl souboje především s dlouhánem Liborem Kozákem, fotbalistou, který má na kontě starty v italské Serii A, anglické Premier league a před šesti lety byl nejlepším střelcem Evropské ligy. „Nevím, jestli se to dá nazvat souboji, spíš jsem mu chodil do těla. Bohužel u prvního gólu se kolem mě obtočil, přitom jsem věděl, že je pravák, šel jsem na něj ze špatné strany,“ sypal si popel na hlavu.

Jihlavský trenér Radim Kučera byl i tak s výkonem Pojezného spokojený. „V první půli se aklimatizoval a ve druhé půli jeho výkon nebyl vůbec špatný. A to s ním mohl zatřepat inkasovaný gól z první půle. Oklepal se z toho a ukázal, že je psychicky odolný. Když si uvědomíme, že za nás odehrál poločas v zimní přípravě a teď pár minut v poháru s Hostouni. Klobouk dolů,“ řekl Kučera.

Nečekaný tah prý souvisel se zdravotním stavem a formou ostatních stoperů. „Jsme ve fázi hledání stoperské dvojice. Doma s Chrudimí to Filipovi Vedralovi moc nevyšlo, pak se do sestavy vrátil Petr Tlustý, ale drobné problémy jej do utkání se Spartou nepustily. Na Vedrym jsem i v utkání za juniorku cítil, že není v takové pohodě, jak bych si představoval. Karlos Pojezný si na tréninku počínal dobře a nebyl důvod ho tam nedat,“ dodal Kučera.