Takový zápas v Antonínově Dole dlouho nepamatují. I když byl tento tým v okresním přeboru loňský ročník suverénní, takové „nášupy“ nerozdával. „Diváci po utkání vykřikovali, že tak slabý tým tady nebyl ani v okrese, ale musíme si uvědomit, že i my máme z poloviny jiný tým. A měli jsme také štěstí, že jejich áčko hrálo ve stejný čas doma, takže oni měli nejspíš problém s lidmi. Kdyby byli o dva tři kluky posílení, bylo by to asi o jiném fotbale,“ říká trenér Antonínova Dolu Vladimír Čurda.

Na začátku zápasu to prý ale na debakl hostů v poměru 0:10 nevypadalo. „Bylo to dvacet minut vyrovnané. Ale pak dal dva rychlé góly Filip Gavallér, a když přidal Míra Šancl třetí, bylo rozhodnuto,“ tvrdí kouč, který před utkáním avizoval, že střelce úvodních dvou gólů dá konečně do základu. A tento tah se mu vyplatil. Gavallér zkompletoval hattrick, a se třemi góly vévodil šesti hráčům, kteří se v neděli odpoledne zapsali do listiny střelců.

Rezerva Ždírce nad Doubravou dostala tedy pořádný výprask. „Soupeř nám umožnil hrát takový fotbal, který nám vyhovuje. Hráli jsme svou hru, a to pak funguje. Sympatické bylo, že oni to ani nezatáhli a neuchýlili se k faulům. Pořád chtěli hrát, a naši kluci si to mohli užít,“ těšilo Čurdu.

Jeho tým má po třech kolech plný počet bodů a díky vysoké výhře je v tabulce I. B třídy skupiny A nejvýš! „Je to vynikající. Tři zápasy, devět bodů, dobré skóre,“ mne si ruce trenér. „Na to, že přišlo pět nových lidí, tak ta kabina se neskutečně stmelila. Navíc ty posily odvádí to, s čím sem přišly. Je to krásná práce,“ těší Vladimíra Čurdu. „Ale musíme zůstat na zemi, protože přijdou i jiné zápasy, které budou vypadat jinak než ten nedělní. Můžou přijít zranění, a bude to úplně jiné,“ míní kouč, který prý raději hráče chválit nebude. „Mám to zakázané,“ směje se. „Ale jestli budeme takhle poctiví, tak ty výsledky se budou dostavovat,“ je si jistý Vladimír Čurda.