Jihlavský trenér Luboš Zákostelský musí ve 4. kole druhé ligy řešit hned několik zapeklitých rébusů. „Kvůli zranění kolena opět nebude hrát Kadlec. Na jeho místo počítám s GebreSelassiem, který se ale vrátil z reprezentačního srazu jednadvacítek a nevím, v jakém bude stavu,“ podotýká lodivod Vysočiny.

Ten na včerejším tréninku přivítal čerstvou posilu Martina Bayera, který přišel na půlroční hostování z pražské Slavie. „Jedná se o středního záložníka. Ještě sice nejsem rozhodnutý, ale s největší pravděpodobností by měl nastoupit od začátku,“ prozradil Zákostelský.

Jasno nemá ani ohledně útočníků. „Jedná se o nejvyrovnanější post. Teď budu mluvit s jednotlivci a rozhodnu se podle aktuální formy,“ předesílá kouč Jihlavy.

Po porážce v Hradci Králové bere tři body v domácím prostředí jako povinnost. „Určitě chceme začít aktivně,“ slibuje Zákostelský.

Jeho protějšek Günter Bittengel se ale ofenzivní smršti nebojí. „Jihlava teď v Hradci inkasovala hned na začátku. Stejně tak dostala gól jako první i v domácím zápase s HFK Olomouc, takže si bude muset dát trochu větší pozor,“ zůstává v klidu zkušený kouč.

Jeho tým sice získal ve třech kolech pouhý bod, ale na bodovou kořist z Vysočiny si věří.

„Musíme hlavně uhlídat standardky soupeře, konkrétně Faldynu,“ uvedl trenér Dukly. „Jihlava má v týmu dost osobností a bude chtít doma vyhrát, ale my tam nejedeme předem poraženi. Udržíme-li její hráče co nejdál od brány, nebudeme bez šancí,“ dodává.