Kádr mužstva zároveň opouští Štěpán Wasserbauer. Někdejší kapitán jihlavské juniorky, který absolvoval s A-týmem letní přípravu, zakotví minimální první polovinu sezony v divizním Velkém Meziříčí.

„Reagujeme na zdravotní problémy Michala Kadlece a odchod Brazilce Alemia. Od Suchého si zároveň slibujeme zkvalitnění naší zatím ne příliš dobré defenzivy, která v posledních zápasech inkasovala až moc gólů,“ řekl sportovní manažer jihlavského klubu Zdeněk Šmýd.

 

Mostecká zahraniční invaze

Suchý do Mostu přišel v minulé sezoně ze Slovanu Bratislava a v jarní části nastoupil k sedmnácti prvoligovým zápasům.

„Vzhledem k velkým letním změnám se ale v sestavě pro tuto sezonu neudržel,“ dodal Šmýd.

Sám hráč ale druhou ligu jako krok zpátky rozhodně nebere. „Vždyť se jedná o klub s nejvyššími ambicemi,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý fotbalista.

V sestavě by měl nahradit kapitána a klíčového muže Michala Kadlece, který je po artroskopii a čeká ho minimálně měsíční pauza. „Tenhle post mi vyhovuje. Hrál jsem ho prakticky ve všech předchozích působištích“ podotýká Suchý.

Se Slováky se dobře zná

S jihlavským týmem už trénuje celý týden. Ani proto se nebojí nadcházejícímu zápasu ve Vítkovicím, kde by se mohla projevit nesehranost. „Cítím se mezi kluky v pohodě. Aklimatizace proběhla super,“ ujišťuje.

V kabině Vysočiny se stal třetím slovenským fotbalistou. Své krajany zná z působení v Bratislavě. Peter Šedivý, který zřejmě bude i jeho parťákem ve stoperské dvojici, hrával dřív za Inter.Gólman Branislav Rzeszoto je zase bývalým hráčem Žiliny.

„S oběma se dobře znám,“ dodal Suchý.