„Chci hlavně hrát. Čtyři týdny jsem nenastoupil v žádném zápase a nic nenasvědčovalo tomu, že by se situace měla změnit,“ říká Wasserbauer. Z odchodu je zklamaný. Zároveň ale vidí ve svém novém působišti perspektivu.

„Samozřejmě že mě to moc mrzí. Musel jsem ale nějakým způsobem reagovat na to, že nehraju. Na druhou stranu Velké Meziříčí je klub, který má na to, aby se pohyboval v horní polovině tabulky,“ tvrdí někdejší kapitán jihlavské juniorky. Diviznímu týmu tak ubyl jeden zásadní problém - neobsazená pozice šéfa defenzivy.

„Nerozhoduji, v jaké roli se Štěpánem počítají naši trenéři. Každopádně se jedná o hráče, který by měl vyztužit obrannou činnost a zároveň uplatnil i své útočné přednosti,“ řekl na adresu nové posily místopředseda velkomeziříčského klubu Radovan Necid. Wasserbauer měl do týmu zpod dálničního mostu nakročeno už v zimě. Na poslední chvíli ale odešel z Jihlavy Petr Heide a transfer padl.

„Už tehdy jsem Velkému Meziříčí slíbil, že pokud bych měl v budoucnu z Jihlavy odejít, zakotvím právě tam,“ dodal Wasserbauer, který měl mimojiné nabídky například z třetiligových týmů Znojma a Bystrce. Do vyloženě nového prostředí ale nepřichází. „Znám se se Staňkem, Hortem, Průšou, Invaldem a Muchou. Většina hráčů prošla Jihlavou,“ vysvětluje výhodu.

Na neobvyklý post stopera je prý připraven. I když v juniorce nastupoval ve středu zálohy. „Absolutně mi to nedělá problém,“ ujistil Štěpán Wasserbauer.