V Rosicích se naprosto jasně ukázal rozdíl tří soutěží, a tak si Jihlavané na jihu Moravy v poklidu zastříleli. O šest gólů se podělili tři hráči, Kliment se blýskl hattrickem. V dalším kole pocestují do Karlových Varů, které překvapivě vyřadily druholigovou štiku Sokolov.

ROSICE - JIHLAVA 1:6

„Nechceme v poločase prohrávat 0:5. Pokusíme se, aby zápas byl pro diváky zajímavý a fotbal bavil i nás," přál si před zápasem rosický střelec Jan Pšikal.

Nicméně než se domácí stačili rozkoukat, tak prohrávali. Už v 6. minutě se trefil Kliment a jihlavský krajní záložník se prosadil i o čtvrthodinku později. Do konce poločasu si FC Vysočina vytvořil stálý tlak, ale skórovat již nedokázal.

Podstatně více branek padlo po změně stran. Na góly Klimenta, který tak uzavřel hattrick, a Harby odpověděl sice Pšikal, ale poslední slovo měl dvěma zásahy střídající Teplý.

Jihlava tak napodobila další prvoligové favority, a v klidu se tak může koncentrovat na další zápas, který je čeká v neděli odpoledne na horké půdě Teplic.

Góly: 64. Pšikal 7., 20. a 55. Kliment, 77. a 89. Teplý, 52. Harba. Rozhodčí: Mikel Dobrovolný, Antoníček. Sestava Jihlavy: Hanuš Mikula, Šourek, Tlustý, Kosak Jánoš (72. Jungr), Karlík Kliment, Harba (79. Přeučil), Marcin Šimonek (58. Teplý).