Nepokryli brejky. Jihlavští fotbalisté nestačili ve včerejším ligovém utkání na favorizovanou Plzeň, které podlehli 2:4. Hosté rozhodli o své výhře ve druhém poločase, kdy smrtícími výpady do rozhozené obrany domácích trestali každičké zaváhání hráčů Vysočiny.

Mdlý fotbal bez většího vzruchu oživila v úvodu druhého poločasu zbytečná ztráta míče domácích na útočné polovině. Rychlý kontr do rozhozené obrany Vysočiny mazácky zakončil Kovařík trefou o vzdálenější tyč. „Úvodní branka byla klíčovým momentem celého utkání," uznal kouč Vysočiny Milan Bokša. „Bohužel padla po naší hrubé chybě. Těch jsme se nevyvarovali ani v dalším průběhu, ale tam už to vyplývalo z naší snahy po korekci skóre."

Favorit utkání po pár minutách své vedení i pojistil. Po pěkné kombinační akci v domácím vápně zakončoval do prázdné branky osamocený kanonýr Ďuriš.

Pro Jihlavany to byla tvrdá rána. Od úvodního hvizdu sudího Hrubeše byli sice hosté ofenzivnější, jejich touha po vedoucí brance ale povětšinou ztroskotávala na hranici pokutového území Vysočiny.

Úřadující mistři totiž v prvním dějství vystrašili Hanuše jen jednou. Ve dvacáté deváté minutě po rohu přesně hlavičkoval z blízkosti Ďuriš, jemuž však domácí gólman bleskovým skokem po míči zkazil radost. „V prvním poločase jsme hodně drželi balon, ale přesto jsme se pomalu rozjížděli. Hanuš tam sice chytil jednu naši šanci, ale přechodovou fázi jsme měli pomalou," vyčítal svěřencům trenér Plzně Karel Krejčí.

Vysočina příliš z obranné ulity nevylézala, vepředu operovali osamělí Batioja s Mešanovičem, kteří však příliš podpory od spoluhráčů neměli. Útočné pokusy domácích tak byly spíše symbolické, a Kozáčik mohl zůstat v klidu.

Jeho branku minuly Vaculíkův pokus z přímého kopu i Demeterova hlavička po rohu. K ohrožení hostující svatyně nevedl ani pěkný lob Jánoše za obranu na Mešanoviče. Bosenský snajpr o krok na míč sám před Kozáčikem nedosáhl.

Za stavu 0:2 se zdálo být rozhodnuto, Jihlavští se však pokusili vzepřít nepříjemnému osudu, a v závěrečné čtvrthodině se bylo konečně na co dívat. Nejprve vykřesal naději na bodový zisk po chybě Procházky Mešanovič. Jenže Plzeňští hned po rozehrání ve středu hřiště opět do posledního šroubku rozebrali obranu domácích, a Ďuriš svým druhým gólem vrátil Viktorii dvoubrankový náskok.

Šest minut před koncem znovu snížil Mišůn, jenže po další domácí ztrátě míče ve středu a rychlém výpadu završil skóre Mahmutovič. „Rád bych vyzdvihl, že přestože naši hráči inkasovali další branky, snažili se utkání zvrátit až do samého konce. To nám minulý zápas v Příbrami chybělo," ocenil svůj tým Bokša.