„Nic jiného než tři body nebereme. Kdybychom nevyhráli, úplně bychom znehodnotili naše předchozí výsledky. Minule jsme i s určitou dávkou štěstí vyhráli v Opavě, a pokud bychom teď nějaký bod ztratili, bylo by to špatné,“ konstatuje kouč FC Vysočina Luboš Urban.

Přestože soupeř dokázal vytěžit ze třiadvaceti zápasů jenom dvanáct bodů, Jihlavští nehodlají nic podcenit. „Hráči nesmí mít v hlavách, že se Vítkovice porazí samy. Já je viděl několikrát – a prohrávají často o gól, navíc pořád bojují, jezdí… Je prostě vidět, že ti kluci hrají o další angažmá,“ upozorňuje jihlavský trenér.

Jiný fotbal

Jeho svěřenci se musí připravit na zcela jiné utkání, než jaká zatím na jaře v domácím prostředí absolvovali. „Zlín, Ústí i Žižkov sem přijely hrát fotbal. Teď očekávám od soupeře spíš úpornou defenzivu. Bude to tedy o dobývání a efektivnosti. Musíme dát první gól a dostat Vítkovice do situace, kdy budou muset hru otevřít,“ nastiňuje Urban.

K dispozici by měl mít kompletní kádr – tedy až na karetního hříšníka Gábu a brankáře Wintera. Toho trápí následky zranění hlavy, „památka“ na zápas juniorky v Brně. „Jeho stav vyžaduje klid,“ potvrzuje kouč FC Vysočina.

Do sestavy se naopak vrací záložník Dort. „Deset dní už trénuje naplno. A v pořádku je i Zelinka, který minule v Opavě odstoupil kvůli tržné ráně na holeni,“ pochvaluje si Urban rychlé uzdravení útočné posily.

Hosté si dnes večer musí poradit bez vykartované dvojice Motyčka, Sládek. Ještě víc je ovšem trápí vlastní střelecká nemohoucnost. „To je v současné době náš největší problém,“ přiznává hlavní trenér Vítkovic Lubomír Vlk.