Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Jihlava nevyhrála už popáté v řadě

Hlučín - Spravedlivou remízou skončilo sobotní utkání druhé fotbalové ligy v Hlučíně. Domácí nováček soutěže měl ve druhém poločase šance rozhodnout osud duelu ve svůj prospěch, Jihlava, která už pět kol čeká na plný bodový zisk, byla zase lepší v první půli.

22.3.2010

Ve vzdušném souboji se ocitl jihlavský kapitán Filip Dort (ve žlutém dresu). Právě on se v první půli podepsal proměněnou penaltou pod konečný remízový výsledek 1:1.Foto: František Géla

Jihlavu do zápasu přivedl s kapitánskou páskou na ruce bývalý hráč Opavy Filip Dort. „Takový už je život, nabídka Jihlavy byla velmi dobrá a já věřím, že v další sezoně s ní postoupím do ligy,“ pousmála se kdysi velká hvězda Opavy.

První velká šance zápasu přišla v 6. minutě, kdy se před Hanušem zjevil zcela volný Görner, slávistický brankář ve službách v Hlučína ji ale zneškodnil. Jenomže Slezané začali rychle zvedat hlavu. S odpovědí přispěchal Dobeš. Ze strany šel sám na Uvarenka ale ke smůle domácích poslal balon vedle branky. Ve 23. minutě zatáhl po lajně míč Dolejš, odcentroval před branku a Hanuš vytahoval po hlavičce Fraňka další skvělý zákrok.

O necelé dvě minuty později zpracoval Koubek v ofsajdové pozici míč, šel sám na Uvarenka a nedal mu šancí – 1:0. Trenér Vysočiny Luboš Urban marně lapal po dechu. „Metrový ofsajd. O ničem jiném nemůže být řeč,“ spílal sudímu z lavičky a rozčiloval se zřejmě právem.

Než ale hlučínská radost pominula, bylo vyrovnáno. Franěk po kontaktu s Tomášem upadl v šestnáctce a kopala se penalta. „Zahrál jsem to nešťastně, penaltu beru na sebe,“ sypal si slovenský stoper popel na hlavu. K její exekuci se postavil Dort a s přehledem vyrovnal.

Do konce prvního poločasu byla blíže ke vstřelení branky Jihlava. Avšak Mesanovič a po něm Tlustý dobře chytajícího Hanuše nepřekonali. Jinak se ale v Hlučíně hrál v prvním poločase slušný fotbal.

Ve druhém dějství měli více ze hry Daňkovi chlapci. Jihlava ztrácela hodně míčů ve středu hřiště. V 55. minutě střílel nebezpečně Koubek. Velkou hrozbu pak pro hosty znamenaly standardky Šikliče, jehož centry dělaly defenzivě Jihlavy velké problémy. Po jednom z nich mohl rozhodnout Tomáš, ale ani jemu štěstí nepřálo.

Obdobně vyzněly i rány Koubka a Žižky. „Remíza je pro oba týmy zasloužená, i když vyhrát chtěla každá strana,“ řekl trenér Jihlavy Luboš Urban. „My jsme měli v prvním poločase kromě gólu dvě velké šance, bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Ve druhém poločase byl lepší Hlučín. Velké problémy nám dělaly standardky Šikliče,“ poznamenal Urban.

„Chtěli jsme dnes vyhrát, chyběl nám k tomu kousek. Gól jsme dostali z penalty, která nebyla,“ zlobil se trenér Hlučína Václav Daněk. „A gól z ofsajdu. Jihlavská strana říkala, že se Dolejš zapomněl,“ dodal hlučínský stratég.

„Chyběla nám fotbalovost. Kopeme dvacet rohů, bohužel jen při dvou vyhrajeme hlavu. Výkonem za druhý poločas jsme si ale dnes zasloužili vyhrát,“ podotkl Daněk.

Autor: Roman Brhel

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli.
10

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

První voliči si na otevření volebních místností ve Žďáře pár minut počkali, přišli už před 14. hodinou. Ve volební místnosti v knihovně svůj hlas během půl hodiny odevzdala stovka lidí.
10

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

V hasičské zbrojnici si volby krátí četbou

Jihlava – Základní a mateřské školy nebo také jihlavská Psychiatrická nemocnice či Dopravní podnik. Toto jsou jen některá volební místa v krajském městě. V jihlavské okrajové části Heroltice lidé volí v malé Hasičské zbrojnici uprostřed vesnice.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.