Obhájci. Navázat na loňský triumf v tradiční lednové Tipsport lize se pokusí fotbalisté jihlavské Vysočiny. K případným finálovým bojům se budou prokousávat zápasy v základní skupině, kterou odehrají v Brně.

Ve skupině potká Vysočina dva prvoligové a druholigové protivníky. Ve středeční premiéře čeká na Jihlavu prestižní souboj s brněnskou Zbrojovkou. „Na utkání se hráči těší. V tréninkovém procesu jsme už trošku přitvrdili, takže zápas si určitě rádi zahrají," tvrdí asistent trenéra Josef Vrzáček. Na nějakou rivalitu se Zbrojovkou však nikdo před přátelským zápasem nemyslí. „V této fázi přípravného období nejsou ani tak důležité výsledky. Naším cílem je především otestovat zkoušené hráče, vidět je v akci a ve spolupráci se stávajícím kádrem," vysvětluje Vrzáček.

Následovat budou v pravidelném rytmu středa – sobota duely se Zlínem, Slováckem a Znojmem. „Skladba soupeřů je v pořádku," usmívá se Vrzáček. „Nemá cenu hrát zápasy s amatérskými protivníky, přestože nejde o výsledky, musíme hrát s kvalitními soupeři, abychom viděli hráče pokud možno v maximálním výkonu."

Pokud jde o herní stránku, přece jenom bude trošku závislá na současné fázi přípravy. „Trénujeme trojfázově, i v den utkání ještě dopoledne absolvujeme tréninkovou jednotku. Takže to výkon hráčů pochopitelně ovlivní," ví jihlavští trenéři.

Nejlépe umístěné celky ze skupin postoupí do semifinále turnaje, ostatní celky se střetnou o konečné umístění v lize. Každý tým tak má zajištěno minimálně pět kvalitních přípravných duelů. „Pro leden je to odpovídající porce, chtěli bychom poté začátkem února odjet na soustředění do Turecka s dostatečně prověřeným kádrem," plánuje Vrzáček.

V loňském ročníku se tehdy ještě druholigoví hráči Vysočiny stali senzačními vítězi Tipsport ligy. Po postupu ze skupiny porazili po boji v semifinále Hradec Králové. Po remíze 2:2 zvládli lépe penaltový rozstřel. Ve finále poté zdolali Slovan Liberec 3:1. Triumf Vysočiny podtrhlo ještě vyhlášení Jaromíra Blažka nejlepším brankářem turnaje.

O obhajobě se však v kabině Vysočiny nespekuluje. „Není to naším prioritním cílem. Hráče budeme pravidelně točit, s akcentem na nově příchozí, ale chceme, aby měli všichni odehráno přibližně stejně minut. Výsledky nejsou až tak důležité," uzavřel Vrzáček.