Liberečtí prožívají po loňských problémech letos velmi povedenou sezonu. Na podzim se drželi na dostřel ligového čela, úspěšně také reprezentovali český fotbal v Evropské lize.
V zimě sice oslabili o dva reprezentanty (Šurala a Pavelku), na výkonech celku se to však projevilo jen málo. Slovan je na jaře třetím nejvíce bodujícím z celé ligy. „Míříme na půdu favorita, kvalitního a ambiciózního týmu, který má na jaře formu a bez debaty míří za evropskými poháry," uvědomuje si i asistent jihlavského trenéra Roman Kučera.
Liberec v osmi jarních duelech pětkrát zvítězil a dvakrát padl. Na Dukle a s Plzní. Právě duel s Viktorií představuje vůbec jedinou domácí porážku Slovanu v aktuálním ročníku soutěže. Pod Ještědem už jen remizovaly Dukla a Slovácko.

Dočkají se výhry?

Na libereckém stadionu se Vysočině poměrně daří. Ze čtyř zápasů tam třikrát remizovala. Vítězný pokřik si však hráči Vysočiny v útrobách místního stadionu ještě nezakřičeli. „Respektujeme sílu soupeře, v sobotu nás čeká velká výzva," potvrzuje Kučera. „Ale my věříme, že v zápase nejsme bez šance a dokážeme Slovan zaskočit. Rádi bychom potvrdili nárůst naší sportovní formy, kterou jsme prokázali v duelu s Teplicemi," dodává pravá ruka trenéra Hippa.

Právě od výkonu v domácím duelu s Teplicemi, ale i od prvního poločasu předtím v Plzni, se chtějí Jihlavané v Liberci odrazit. „Zejména zhruba od patnácté minuty do konce první půle splňovala hra týmu naše nejpřísnější požadavky. Byli jsme aktivní, vyhrávali jsme souboje, dobře jsme kombinovali a byli jsme nebezpeční v pokutovém území. Moc bychom si přáli, kdybychom tuto hru dokázali přenést do dalších zápasů. Reálně bychom poté mohli pomýšlet na další bodové zisky a posun do klidných vod tabulky," nastínil nejbližší plány Vysočiny Kučera.

Trenéři však budou muset znovu sahat do sestavy. Kromě dlouhodobých marodů Novotného, Marcina a Klímy visí otazník nad startem Urdinova a Šuleka. „Prodělali virózu," vysvětluje Kučera, který však má i jednu dobrou zprávu: „S týmem už naplno trénuje Marek."