Jihlavané měli před utkáním několik úkolů. Zastavit dvouzápasovou minisérii porážek, poprvé v historii doma zdolat Teplice, a především napravit děsivý výkon z duelu s Příbramí. Všechny tři body plánu se nakonec splnit podařilo.

Vstup do utkání tomu však vůbec nenasvědčoval. Domácí začali ustrašeně, podobně jako před čtrnácti dny Středočeši i Tepličtí získali hned v úvodu výrazný tlak, sérii rohů a vypracovali si dvě tutové příležitosti. „Svoji roli hrála asi psychika a touha odčinit neslavné vystoupení s Příbramí," připustil trenér Jihlavy Michal Hipp.

Když v deváté minutě brankář Hanuš bravurně vytáhl hlavičku Lüftnera po rohu, netrpěliví jihlavští diváci začali dávat najevo své nedobré pocity.
Obrat v dění na hřišti však na sebe nenechal dlouho čekat. V jedenácté minutě Krejčí dlouhým pasem našel na pravém křídle Vaculíka, po jehož přiťuknutí do vápna pálil Kučera jen těsně vedle teplické branky.

A najednou bylo v zápase všechno jinak!

Jihlavští začali teplickou obranu rozebírat nápaditými akcemi po obou stranách hřiště a ve vápně hostů do konce první půle permanentně hořelo. „Nám se to stává už delší dobu," nedovedl vysvětlit herní výpadek svých svěřenců hostující kouč David Varuška. „Míváme dobrý vstup do utkání, a potom na dvacet minut zcela odejdeme. Opakuje se nám to pravidelně, v Jihlavě to nebylo poprvé."

Výsledkem pohledné hry domácích byly branka Kučery po střele zpoza vápna a penaltová pojistka Vaculíka. „Tuto část prvního poločasu jsme odehráli velmi dobře. Dali jsme dvě branky, měli i další šance," těšilo Hippa.

Místo uklidněného týmu však do druhé části nastoupila opět ustrašená Vysočina. Hostům prospěla dvě střídání i rychlá branka Vachouška na 1:2. Jeho první bombu ještě Hanuš vyrazil, na následnou dorážku už neměl nárok. „Hráče jsme o přestávce upozorňovali na důležitost začátku poločasu. Přišla ale naše chyba, soupeř ožil a dostal se zpět do zápasu," krčil rameny jihlavský stratég.

Domácí se začali strachovat o vítězství, nad vodou je držel především fantastický Hanuš, který zlikvidoval ještě tři další tutovky soupeře. „Tohle mě na našem výkonu trošku mrzí, že jsme si utkání zkomplikovali," netajil po utkání autor první branky Tomáš Kučera. „Věřil jsem, že nepolevíme, a naopak nějaký gól ještě přidáme. Nakonec můžeme být rádi, že jsme to nakonec zvládli a máme tři body."

Šance sice měla i Jihlava, ale další branky se už diváci nedočkali. To však nikomu na vytrvalým deštěm skrápěném stadionu nevadilo, důležité tři body zůstaly doma a šance na uchování prvoligové příslušnosti se hráčům Vysočiny výrazně zvýšily. „Soupeř hrozil především ze standardních situací, ze kterých si vytvářel šance. Hlavně díky skvělému výkonu našeho brankáře jsme zápas dotáhli do vítězného konce a dosáhli jsme mimořádně důležitého vítězství," radoval se po utkání spokojený Hipp.