Po precizně provedeném rohovém kopu Lukáše Vaculíka se míč snesl na neobsazeného Jana Klimenta, který přesnou hlavičkou srovnal na konečných 1:1. Po předvedeném výkonu to byla pro hráče Vysočiny hodně sladká odměna.

Jihlavští fotbalisté totiž v pátek nebyli ve své kůži. Přispěla k tomu nejen velká řada absencí, ale také kvalitní protivník. Teplice rozhodně nevypadaly, že by měly být jedním z neojhroženějších kandidátů sestupu. „Naše sestava byla poslepovaná, nemohli jsme se dostat do zápasu," potvrdil po utkání zkušený Lukáš Vaculík. „Nedařilo se nám držet balony, dostali jsme z brejku gól. Nakonec jsme to zvládli a nenechali jsme Teplice, aby se k nám bodově přiblížily. Pro nás je bod z tohoto zápasu opravdu zlatý," oddechl si kapitán týmu.

Hrdinou Vysočiny je momentálně Jan Kliment. Na hřiště přišel necelých pět minut před vyrovnávací brankou. „Trenér mi říkal, že máme dost času, ať se jim pokusím utéct," prozradil šťastný střelec. „Nakonec padl gól po rohu. Najednou jsem zůstal zcela sám na malém vápně," culil se autor své první ligové branky.

Tento moment naopak patřičně rozezlil teplického kouče Zdeňka Ščasného: „Vystřídali jsme, a bývá zvykem, že nový hráč si převezme protivníka. Nakonec tam zůstal jejich, také střídající, hráč volný. To se ve fotbale někdy stává, takové góly můžete vidět i v televizi v Champions League. Jsem hodně zklamaný, gól jsme inkasovali v samém závěru, měli jsme tady vyhrát," mrzelo trenéra hostí.

Ale ani jeho domácí protějšek František Komňacký nijak po utkání nezářil. „Na lavičce jsem trpěl," přiznal jihlavský kouč. „Zvlášť v první půli jsme byli velmi nepřesní, pasivní, nedostali jsme se žádnému tlaku nebo šanci. Soupeř byl mnohem lepší. Velmi nám pomohlo střídání, a nakonec jsme dokázali vyrovnat. Za vůli a bojovnost chci hráčům moc poděkovat.

Vysočině perně vybojovaná remíza opět o něco ulehčila záchranářské práce. Odstup od sestupových příček se o další bodík navýšil, a nováček tak může jít do nadcházejícího perného týdne klidnější.

Už zítra dohrává duel v Ostravě, v pátek se představí na stadionu pražské Sparty. „Za bod s Teplicemi určitě můžeme být rádi, víc z toho zápasu vytěžit nešlo," uvědomuje si defenzivní pilíř Vysočiny Karol Karlík. „V Ostravě ale musíme rozhodně odehrát lepší zápas. Věřím, že si odtamtud minimálně bod odvezeme."