Ten poslední tři roky působil v Bohemians Praha, s nimiž dokázal postoupit do nejvyšší české soutěže.
Jednapadesátiletý kouč už podepsal v Jihlavě roční kontrakt s následnou opcí. A přivádí si s sebou ze Střížkova také asistenta – Daniela Šmejkala.

„Od pánů Urbana a Šmejkala si slibujeme, že hráčům předají nejen své trenérské znalosti, ale také velmi bohaté hráčské zkušenosti. A věříme, že tým zvládnou i v krizových situacích. Navíc jsme velmi rádi, že v osobě pana Urbana získáváme odchovance klubu a osobu se vztahem k Vysočině,“ prohlásil ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

Vrzáček možná převezme B–tým

Nový trenér má pro dlouhá jednání pochopení. „Vždycky to chvilku trvá, ale nakonec jsme se dohodli. Dnes jsem se sešel s panem Vaculíkem (předseda představenstva PSJ, a. s., majoritního vlastníka klubu – pozn. red.) a definitivně jsme se domluvili na spolupráci,“ potvrdil včera večer Urban. „Už jsme rozebírali organizační věci, prohlédl jsme si stadion. Jeden den potřebuji na to, abych všechno vstřebal a ujasnil,“ doplnil kouč, který se v Jihlavě objeví zase až v pátek.

O víkendu by se pak mělo všechno rozjet na plné obrátky. „Čas nás tlačí, musíme dát všechno dohromady, aby se v pondělí dopoledne mohla rozjet příprava na novou sezonu,“ konstatoval Urban.

A co bude s dosavadními asistenty? „S Josefem Vrzáčkem a Tomášem Jansou nyní budeme jednat ohledně jejich dalšího zapojení v našem klubu. Panu Vrzáčkovi chceme nabídnout post hlavního kouče juniorky a panu Jansovi místo druhého asistenta v A–mužstvu a zároveň kouče gólmanů napříč celým klubem,“ prozradil Tulis.