Nastoupit by měl Nikolas Daníček, který přichází na zkoušku z druholigového Varnsdorfu. O den později se Vysočina přesune za české jižní hranice. Trenér Ivan Kopecký navíc před cestou zúží kádr.

„Před námi je vítaná prověrka proti kvalitnímu soupeři, jenž v uplynulém ročníku ligy hrál do posledního kola o pohárovou Evropu,“ řekl Kopecký.

Ten proti severočeskému soupeři nasadí zmiňovaného Daníčka. „Jde o hráče, který už má něco odkopáno ve druhé lize a patřil k oporám Varnsdorfu. Naskytla se nám příležitost jej získat. Do Jihlavy zatím přichází ve formě testu a s touhou porvat se o prvoligový dres. Mohl by zvětšit konkurenci v našem kádru, neboť jde o hráče s velmi dobrou kopací technikou, je slušný na míči a dokáže se dostat do střeleckých příležitostí,“ podotkl Kopecký.

Stejně jako na středečním turnaji v Žirovnici dá šanci co nejvíce hráčům.

Do obou poločasů by měly nastoupit odlišné jedenáctky, přičemž někteří hráči absolvují zápas juniorského týmu proti Českým Budějovicím,“ prozradil trenér, který nadále bude postrádat zraněného Vaculíka a nově i Mišůna a Rabušice. Dále ještě rekonvalescenta Urblíka. Naopak budou k dispozici ve středu absentující Nový, Pecháček a Ikaunieks.

V rakouském městečku Bad Hall bude jihlavská výprava do příští neděle. Součástí soustředění budou i dvě náročné prověrky proti dvěma celkům druhé německé ligy - SV Darmstadt 98, jenž aktuálně sestoupil z Bundesligy, a 1. FC Heidenheim, který v uplynulém ročníku druhé nejvyšší německé soutěže obsadil 6. pozici a zároveň je partnerským městem Jihlavy.