Příprava na jarní část Gambrinus ligy začala. Fotbalisté Jihlavy se v pátek sešli k prvním dvěma tréninkům. Na úvod zimního drilu absolvovali dopoledne výběh okolo rybníku Stará plovárna. Kromě kapitána Stanislava Tecla, který se už připravuje s Plzní, chyběli mezi šestadvacítkou hráčů i další dva útočníci Muris Mešanovič a Tomáš Sedláček; oba trápí zranění, stejně jako tvůrce hry Václava Kolouška. Scházel i nachlazený stoper Ondřej Šourek. Z nových tváří budili největší pozornost především obránce a odchovanec FC Vysočina Milan Kopic a známý útočník Karel Kroupa, který naposledy působil v Nitře.

„Samozřejmě jedním ze zásadních úkolů tohoto období bude nahradit Tecla. Sedláček s Mešanovičem jsou mimo hru, a tak jsou tady někteří hráči na zkoušku. Věřím, že se nám podaří přivést dva tři útočníky," řekl Komňacký.

„V Nitře skončili oba majitelé a klub má určité problémy. Rád bych po několika letech znovu vyzkoušel českou ligu, a když se naskytla nabídka ke zkoušce v Jihlavě, tak jsem se ji rozhodl využít," řekl dvaatřicetiletý Kroupa. Vedle něj bude o místo v kádru Jihlavy usilovat i šikovný chorvatský střelec Marin Glasnovič, který žije odmalička v Čechách, ovšem doposud nastupoval pouze v divizi a ČFL. Novými adepty dresu Vysočiny jsou i mladí záložníci Michal Leibl a Marek Šichor.

Vedle nedostatku útočníků je dalším prioritním postem k doplnění především obrana. Vedle Kopice jdou do přípravy i levý bek Jan Šilinger, jenž se vrací z hostování ve Znojmě, a také uzdravený Tomáš Marek. „V některých podzimních zápasech se nám v obraně nedařilo podle představ, takže se dá říct, že i tam bychom rádi posílili," podotkl Komňacký s tím, že ještě zdaleka nejde o všechny nové hráče, kteří by měli v Jihlavě absolvovat přípravu. „Další jména ale uvádět nebudeme, v tomto ohledu chci být opatrný, protože se nám stalo, že se oslovení hráči najednou objevili v jiných klubech," vysvětlil jihlavský trenér.

Podle informací Deníku jedná Vysočina se Sigmou Olomouc o příchodu útočníka Václava Vašíčka, kterému se na podzim dařilo ve druholigovém Znojmě, a také ofenzivního univerzála Václava Tomečka. Vše by se mělo vyřešit v nejbližších dnech, které jihlavský kádr stráví na kondičním soustředění přímo v metropoli Vysočiny. „Chceme ke kondičnímu bloku využít podmínek v Jihlavě a nikam necestovat. Čekají nás třífázové tréninky s tím, že vrcholem bude na začátku února herní soustředění v Turecku, kde nás také čekají zajímaví soupeři," nastínil program Komňacký.

Stejně jako v minulém roce se Jihlava zúčastní Tipsport ligy, kde obhajuje prvenství. Už ve středu narazí v brněnské skupině na domácí Zbrojovku. „Tipsport liga je na zimní poměry velmi kvalitní soutěž a těžko bychom hledali lepší soupeře," pochvaluje si Komňacký.

Kromě Zbrojovky v ní jeho svěřenci narazí ještě na Zlín, Slovácko a Znojmo. Vedle Tipsport ligy budou na programu minimálně další tři zápasy, o kterých se ale ještě jedná. V Turecku se Jihlava střetne postupně se zástupci nejvyšší soutěže Srbska, Ukrajiny, Polska a Maďarska.

Generálkou na jarní část Gambrinus ligy, která začne poslední únorový víkend domácím zápasem s Hradcem Králové, by měla být odveta osmifinále Poháru České pošty na Letné proti Spartě.