Vítězství. Neporažení zůstali na herním soustředění v Turecku jihlavští fotbalisté. Ve svém posledním vystoupení zdolali v sobotu večer tvrdě hrající rumunské Botosani 1:0 brankou stopera Jiřího Krejčího. Včera se pak výprava Vysočiny vrátila domů.

Výsledky má zatím Vysočina během zimní přípravy velmi dobré. Při třech výhrách a čtyřech remízách prožila jedinou porážku. Od mistrovské Sparty.

Zdolat ji nedokázal ani některý ze čtyř protivníků, na které Jihlava narazila v tureckém Beleku.

Poslední možnost mělo Botosani, ale Vysočina byla v utkání po většinu času lepším týmem. V první půli jí ještě rozhodčí branku neuznali, ve druhé po rohovém kopu Kučery a hlavičce Krejčího už ano. „V první půli jsme byli lepším a fotbalovějším celkem. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, ovšem my jsme šli do vedení," zhodnotil zápas pro klubový web trenér Luděk Klusáček.

Hra se vyrovnala právě až po vedoucí brance Vysočiny. A jak prozradil právě autor vedoucího gólu Jiří Krejčí, bylo to docela po ne zcela tradičním momentu: „Oni v sedmdesáté minutě vystřídali celou jedenáctku, a tím nás dostali pod tlak."

Vysočina vše ale ustála a mohla se radovat z dalšího skalpu. „Dokázali jsme udržet čisté konto a dosáhli jsme na cennou výhru. Tým v tomto utkání potvrdil nárůst formy," těšil se po utkání Klusáček.

Vysočina má v přípravě opravdu dobré výsledky. Do startu jarní části nejvyšší soutěže (v sobotu 21. února na hřišti Bohemians 1905) ji čeká ještě jedna generálka. V sobotu se představí na hřišti v Čáslavi. „Domnívám se, že jsme kvalitně nachystaní. Důležité ale bude prokázat to v lize. Musíme začít dělat body hned od začátku," uvědomuje si Krejčí.

JIHLAVA – BOTOSANI 1:0

Gól: 61. Krejčí. Poločas: 0:0. Jihlava: Hanuš – Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Štěpánek, Kučera – Kliment (70. Harba), Šulek, Vaculík – Mešanovič (80. Marcin).